RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Чи можлива китайська дружба? Блог Ярослава Волощука

Останніми днями так багато галасу та очікувань було від американо-китайської зустрічі на найвищому рівні, що мені це нагадало ситуацію, коли у розпал холодної війни розпочалися зустрічі американців із генеральними секретарями КПРС. Мабуть, таки історія рухається по спіралі. Адже давно вже немає Радянського Союзу, але ще існує наймасовіша партія у світі – Комуністична партія Китайської Народної Республіки.

Нинішня ситуація ще не набула загрози Карибської кризи, але швидкими темпами просувалася у тому напрямку. Тож пару з казана таки варто було випускати.



На мою думку, найгіршим варіантом було б вдруге піддатися ілюзії, що комуністам можна на сто відсотків довіряти, а короткочасне пониження напруги призведе до тривалої стабільності та миру.

Як і пів віку назад, причина пошуків контактів комуністичними лідерами із цивілізованим західним світом дуже проста – проблеми з економікою. Планова, сировинна економіка Радянського Союзу почала пробуксовувати і Кремлю необхідна була пауза у стрімкій гонці озброєнь. Проголошена президентом Рейганом (із певною долею блефу) Стратегічна оборонна ініціатива (СОІ) по розгортанню космічного озброєння поставила московських будівників світового комунізму на коліна і примусила шукати бодай тимчасового замирення.

Ситуація з економікою у КНР ще не така критична, але і очікувати її повного обвалу не в інтересах керівництва КПК. Хоча у заяві її керівника прозвучала думка, що планета дуже велика аби її не можна було поділити на два центри впливу, але планета не така вже і велика аби витримати конфлікт між цими двома Голіафами.

Панує вислів, що Схід - справа тонка, тому за милими посмішками та приязними виразами облич китайської делегації, приховуються свої далекоглядні інтереси. Переконаний, що Байден досвідчений політик і не впав в ейфорію стосовно покращення стосунків із Китаєм. Адже лише час покаже і доведе, що було приховано за приємними словосполученнями. Інтереси США зрозумілі – зменшення кількості сировини, що надходить із Китаю для мексиканської наркомафії, не педалювання Китаєм кризових ситуації в інших частинах світу (Близький Схід, Тайвань), зменшення можливості випадково конфлікту безпосередньо між Китаєм та США.

Чи є місце для України у цих домовленостях ? Найближчі тижні чи місяці покажуть, наскільки ефективна дипломатія у розмовах із східними лідерами. Якщо зменшиться кількість китайських комплектуючих для російської зброї, пересохнуть поставки для московії із КНДР, то справа таки зрушила.

Та мабуть стратегічною лінією для США та їх союзників у Європі і світі було б все ж обмежити інвестиції, перекрити канали до іноваційних проривних технологій. Адже політика накачування тоталітарних режимів коштами в надії, що вони відмовляться від свої божевільних ідей домінування, провалилася на прикладі стосунків із пост-радянською росією.

Сподіватися, що Китай виявиться не таким – надто наївно. Допоки існує комуністична ідея і вона є панівною у будь-якій державі плекати ілюзії у мирному співіснуванні з такою державою дуже непродуктивно. Пацифізм необхідно відкласти на часи, коли відійде ідеологічне протистояння. Приповідка стверджує: "Хочеш миру – готуйся до війни". Тому дружба – дружбою, але скорочувати оборонні бюджети ще не час. Ситуація навколо Ізраїлю довела, що добрі слова - це гарно, але два авіаносці та підводний човен із "томагавками" мають більший вплив.

Тож напруга у світі ще далеко не спала, але зустріч американського та китайського лідерів здається трішки понизила її градус.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-11-2023, 09:43
Коментарів 0 Переглядів 1 452

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.