RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Громада та влада - не вороги? Блог Ярослава Волощука

Чому таке дивне питання, адже наша демократична конституція проголошує, що єдиним джерелом влади у державі є народ. На фасаді Чернівецької міської ради також виписані слова " спільними зусиллями". Наш президент, ідучи на вибори, обіцяв, що всі ми будемо президентами. Тож відповідно до цього, жителі громади Садгори та Чернівців зібрали 250 підписів під зверненням до голови міської ради Романа Клічука про сприяння у встановленні меморіалу – пам’ятника нашим землякам, які у всі часи брали активну участь у національно-визвольних змаганнях і до наших днів, коли іде боротьба із агресією Московії на Україну. У зверненні запропонована назва "Борцям за незалежність та волю України".

20 жовтня відбулося засідання робочої групи із вивчення питання щодо встановлення пам’ятника " Патріотам – борцям за цілісність України" в одному із скверів в центрі Садгори. Ця історія бере початок декілька років тому, коли спільнота матерів та дружин чоловіків, що загинули у ході, тоді ще АТО, звернулась про створення меморіалу загиблим у центрі Садгори. Тоді всякими правдами та неправдами їм нав’язали місце у сквері по вулиці Вересневій,2. Хоча ще з початку ХІХ століття ця локація була парком відпочинку та дозвілля у тоді повітовому центрі за часів Австро-Угшорщини та часів Румунії і районному центрі під час радянської влади. Причиною такого неогрунтованого рішення було те, що місце у центрі планувалося для знаку садагурській монеті та барону Пітеру Гартенбергу. Історичні факти доводять, що ці гроші були фальшивими від початку свого карбування і призвели до того, що за короткий термін почалися селянські бунти.



У наш час маркувати територію символами російської імперії виглядає просто обурливо. Тож жителі Садгори та Чернівців у своєму зверненні до Романа Клічука запропонували відмовитися від подібного помилкового рішення депутатів-попередників. Також у зверненні пропонується перенести композицію "Хава – нагіла" у сквер навпроти історичної пам’ятки єврейської спільноти палацу та синагоги засновники напрямку у хасицизмі Ізраеля Фрідмана, що на вулиці Ярослава Мудрого.

Оскільки із великими зусиллями у Чернівцях позбулися пам’ятника радянським воїнам у парку Шевченка, дивним виглядає рішення про встановлення композиції із аналогічною функцією у садгірському парку дозвілля та відпочинку, що по вулиці Вересневій, 2. Ще більш дивним виглядає проект, що переміг у оголошеному декілька років тому конкурсі. Адже він являє собою стилізований бетонний тризуб, чомусь похилений та із закриттям одного із сегментів тризуба металевою пластичною масою із простріленими отворами, що за думкою автора проекту архітекторки Лариси Вандюк повинні символізувати окуповані сепаратистами та окупантами території. Громада переконана, що подібні меморіали ставляться на віки. Тож якими будуть ці символди, коли ми отримаємо бажану перемогу та відновимо єдність і соборність держави. Матері загиблих героїв не розуміють прагнень увіковічення цих ворожих нам проявів.

Дуже дивним виявилося і те, що майдан у центрі Садгори став чомусь лише сквером. Так, нижче майдану є сквер, де на початку ХХ століття стояв будинок розваг для дорослих чоловіків, а у радянську добу – пошта та пам’ятник пролетарському письменнику Максиму Горькому. Майдан був і є важливим місцем для проведення масових заходів до дня міста, державних свят, ярмарків тож є найбільш презентативним місцем для меморіалу героям – борцям за волю та незалежність України, адже вони своїм життям та героїчною смертю заслужили більшої поваги від своїх нащадків.

Як компроміс, у кінці засіданні робочої групи був запропонований варіант, що після завершення робіт із благоустрою скверу-майдану на розі вулиць Івана Підкови та Перемоги і Вчительської буде оголошено конкурс на розробку вже названого мною меморіалу. Сподіваємось, що громаду залучать до обговорення концепції даного пам’ятника, а вже на основі цих громадських слухань буде сформовано завдання для учасників конкурсу і громада не буде поставлена перед фактом чергового безглуздя. Було заявлено також, що громада готова і фінансово долучить до реалізації цих планів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-10-2023, 10:13
Коментарів 0 Переглядів 1 114

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.