RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Крадуть безбожно під час війни, а що буде після? Блог Ярослава Волощука

Громадський транспорт для журналіста чи письменника є невичерпним джерелом тем та інформації.
Щодня дорогою на роботу та додому я користуюся і маршруткою, і тролейбусом, тож тем для блогів не бракує.

Оскільки молодь та люди середнього віку здебільшого "висять" у гаджетах, дискусії ведуть люди перед або пенсійного віку. Збагачені життєвим досвідом, вони водночас примудряються бути і військовими експертами, і аналітиками, і соціологами, і психологами.



Останніми днями головними темами, окрім побутових, є потенційна загроза підриву московитами Запорізької атомної електростанції та всепоглинаюча жадома наших корупціонерів і казнокрадів.

Для аналізу ситуації на ЗАЕС потрібно все ж таки бути фахівцем у галузі атомної енергетики. Та навіть елементарні знання із фізики дещо заспокоюють у тому, що реактори перебувають в охолодженому стані і принаймні буковинцям аж так сильно перейматися не варто.
А от питання нашого вічного великого розкрадання стосується усіх. Важко визначити справжні масштаби цього феномену, але фактом є те, що вони грандіозні. Крали до незалежності, крали останні тридцять років на усіх шаблях та рівнях уже української влади: виборної та призначеної, правоохоронної та судової, виробничої та обслуговуючої.

Іноді здається, що суспільство остаточно із цим змирилося. Перед виборами політики обіцяють – ці руки нічого не крали, чи прийде весна і будемо саджати, але, коли опиняються біля корита забувають про все.

Була надія, що під час повномасштабної війни крадії можливо схаменуться. Адже якось дивно, коли бідні збирають копійки для ЗСУ, а загребущі оперують цифрами у сотні тисяч чи мільйони.

Обурені та пригнічені цим люди під час дискусій у транспорті вже прихильні навіть до середньовічних методів профілактики крадівництва, як от відрубування рук. А найбільш радикальні схильні навіть до повернення смертної кари та публічних страт. Важко сказати, чи можливо лише терором подолати цей гріх. Думаю, що ні. Адже мали ми вже владу, яка за п’ять колосків давала п’ять років таборів. Але й при ній крали, і вона теж крала. Тому мені здається, що все ж потрібна системна робота економічними та правовими заходами.

Цивілізований світ налагодив прозору систему контролю не за доходами, а за витратами потенційних крадіїв. При бажанні могли б налагодити і ми. Була б на то справжня воля влади та суспільства.

Та найбільше лякає людей те, як же будуть красти після закінчення війни, коли почнеться відбудова країни і почнуть надходити величезні кошти. Бояться, що нашим партнерам може ця корупція набриднути і вони можуть залишити нас самих із своїми проблемами і ворогом.

Але мене у думках людей найбільше лякає така – ось прийдуть хлопці з війни та наведуть порядок. Чому ми прагнемо перекласти відповідальність за боротьбу з корупцією на наших героїв? Вони щоденно віддають своє здоров’я за визволення держави від орди, а по війні мають нам налагодити комфортне та справедливе життя? А що ж ми? Так і будемо голосувати за гречку, за популістів? Коли все ж будемо брати відповідальність на себе? Та ми ж не ординці, яким би лише водка та сельодка, а решту повинен забезпечити цар-батюшка. Треба набратися мужності відповідати за себе. Годі лише нарікати на корупціонерів, а самим і собі намагатися втиснути маленького "презента" за вирішення питань – в освіті, медицині, бізнесі та багатьох інших сферах нашого життя.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-07-2023, 11:55
Коментарів 0 Переглядів 1 483

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.