RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Україна та NATO, коли? Блог Ярослава Волощука

Останні дні левову частку уваги у вітчизняних ЗМІ приділяють перспективам відносин України та Північно-Атлантичного військово-політичного альянсу. Хіба лише дуже далекі від політики громадяни та залишки прихильників СРСР можуть сумніватись, що єдиним реальним гарантом нашої майбутньої безпеки існування, як держави, є лише перебування у цьому союзі.

Нам би дуже хотілося аби ми вже були там. Хоча, ще два роки тому не всі у нашій владі були прихильні до такої думки. Та все тече все змінюється. Навіть кіношні президенти, у силу певних обставин, стають реальними політиками.



Чому так відбувається, що ми наче за НАТО двома руками, а от там наче не дуже? Пояснення наче і прості. але не вельми для нас приємні. Альянс – це організація вже більше ніж із 30 демократичних країн, де всі рішення повинні прийматися консенсусом. Та в усіх них є різний історичний досвід. Якщо країни на східному фланзі НАТО добре пам’ятають власний шлях під гнітом московського панування, то країни півдня та заходу Європи такого "щастя" на собі не відчували. Вже більше 70 років перебуваючи у мирі та стані постійного зростання добробуту, вони навіть подумати бояться, що можуть бути втягнуті у військове протистояння.

Ми ж хочемо бути під натівською парасолькою, але не дуже поспішаємо виконувати елементарні правила співжиття у цьому гуртожитку. НАТО вже обпеклося з такими своїми членами як Угорщина та Туреччина, тож не дуже прагне додати до них ще більшого геморою.

Політика – це цинічна справа. Одна річ мати буферну зону на межі із таким неадекватом, як Московія, інша справа мати із нею спільний кордон. У нас тисячі чоловіків мріють всіма можливими і не можливими способами ухилитися від потенційної мобілізації, та ми мріємо аби нас захищали німці, французи чи американці, а тим більше угорці.

Тож треба бути реалістами і брати приклад із Ізраїлю. При всіх їхніх лобістських можливостях на світових фінансових, політичних та економічних теренах, вони все ж опираються на власні сили. На жаль ми у ситуації дуже схожій, якщо не значно гіршій. Але чомусь перебуваємо в ілюзіях, що наші проблеми за нас вирішуватиме хтось інший. Особисто я досі не впевнений на сто відсотків, що якби Путлер замість повномасштабного вторгнення в Україну пішов на одну із країн Балтії, чи вирішив пробити коридор до Кенігзбергу ( Калінінграду ), то спрацювала б на повну потугу оця відома стаття про колективну безпеку і все не обмежилося б черговим занепокоєнням чи можливо страшним обуренням. Тому, коли нам кажуть, що нас візьмуть до НАТО відразу по завершенню війни, нам необхідно чітко окреслити, що розуміється під цим завершенням. Адже навіть вихід на кордони 1991 року не заважатиме кремлю гатити по нас ракетами із Каспію чи Білорусії, чи із за Уралу. А те, що оті ракети він може штампувати навіть нібито під жорсткими санкціями, ми бачимо та розуміємо. Отож, наші головні зусилля мають бути спрямовані на те, що до терміну міфічного вступу до Північно-атлантичного альянсу, нам потрібні реальні гарантії безпеки від пулу ядерних держав, що здатні кинути виклик Кремлю.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-06-2023, 13:41
Коментарів 0 Переглядів 1 328

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.