RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Не претендую на місце Арестовича і великого військового експерта та деякі базікання багатьох про ситуацію навколо Бахмуту мене таки дістали. Спочатку мій сусід родом із Сокирянщини, потім колишній прапорщик у маршрутці, а от сьогодні вже і дві пенсійного віку торговки на Садагурському продуктовому ринку вели дискусії про доцільність утримання Бахмуту.

В жодному із перерахованих випадків я не намагався втягуватися у роз’яснення та дискусію бо людям подібних поглядів ти нічого ніколи не доведеш. Але для людей, що читають газети або бодай блоги у соцмережах все ж варто прояснити ситуацію.



Перше, треба трошки повернутись у недалеку історію. Подібні вислови: "Та навіщо нам той аеропорт у Донецьку, навіщо Донбас", а минулого року "Навіщо той Маріуполь" доводилося чути з 2014 року. Часто доводилось розжовувати людям із вищою консерваторською, чи іншою гуманітарною освітою, що питання не у конкретному місці чи географічній назві. Питання у принципах. Так, кожна оборона і війна тягне за собою людські жертви. Так було у Другій світовій війні, коли більше десятка країн Європи без жодного спротиву переходили під протекторат чи окупацію гітлерівської Німеччини, а більшість ставали його відвертими союзниками. Сьогодні знову із багатьох тих країн лунають заклики до миру ( розумій, капітуляції України). Людське життя, то велика цінність, але чи на окупованих територіях воно дотримується? Хіба світ не є свідком жахливих звірств окупантів і чи маємо ми право ігнорувати та не помічати цих злочинів?

Вже згадував, що протягом багатьох років доводив своїм коллегам-педагогам, чому наші хлопці гинуть на тому Донбасі. Вони казали, хай би Донбас сам себе захищав. Я ж намагався довести, що якщо там не буде наших хлопців, то москалі будуть тут. Мене ж переконували, що московія далі не піде. Та у 2022 –му вона пішла далі. І тепер, якщо ми їх не зупинемо, то вона знову піде далі і далі. Здається, це зрозуміли вже і більшість політиків у Європі. Справа ж не у Бахмуті, що він такий цінний. Через нього просто проходить лінія фронту. Уявімо, що ми його віддамо ворогу, то що - зупиниться війна? Чи ті снаряди, танки, вагнерівці не полізуть далі ? Те, що перемелюється зараз у Бахмуті опинилося б під Запоріжжям, Дніпром чи якимось іншим містом.

Деяким легко балакати про території, які віддалені від них особисто на тисячу кілометрів. Та уявімо собі, що йдеться про Садгору, Заставну, Кіцмань чи Герцу або Глибоку. Переконаний, що всі ті вищезгадані мною “експерти” співали би зовсім іншої пісні. Коли б у нас тут свистіли снаряди, то і мова їхня була б зовсім інакша.

Тож добре бути нейтральним та поза політикою функціонером із Міжнародного олімпійського комітету, який хоче допустити росіян та білорусів до олімпіади у Парижі, адже він не знає тих жахіть, які щоночі переживають мешканці Миколаєва, Херсона і сотень інших міст та містечок і сіл України. З Ватикану добре говорити Папі Франческу, що в Україні перетнулись імперські амбіції наддержав, бо Ватикан у Римі під парасолькою НАТО, а не у Криму. У Берні легко бути нейтральними і забороняти передавати зброю ( сто танків Леопард 1 ) Україні іншим державам, що мають таке бажання. Швейцарський цинізм давно відомий. Вони брали від нацистів тони золота, не переймаючись моральним проблемами, що воно награбоване. Тож дуже добре бути нейтральним у центрі Європи, коли ти не сусід московії і над тобою щоночі не чути свист ракет, градів, смерчів та ураганів. Та переконаний, що і на них колись впаде не лише Божа кара, але і юридичне покарання за аморальний нейтралітет. Бо немає нейтральності - ти або на боці зла, або на боці добра.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-03-2023, 09:58
Коментарів 0 Переглядів 1 402

Теги -

Відтепер головний ліхтар Чернівців запалюватимуть щосуботи

Чернівчанин Роман і сьогодні продовжує відстоювати позицію біля Києво-Печерської Лаври

Відбувся конкурс на кращу проєктну пропозицію нового комплексу замість ринку "Буковинський". Переможці пропонують на місці ринку збудувати торговельний центр із готелем
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Тролейбуси в Чернівцях із жовтня минулого року працюють без кондукторів

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Мій 10-річний син рік жив із родичами в Італії, у невеличкому містечку на півночі

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чернівчани продовжують допомагати армії. Блог Надії Будної
У Буковинському медичному університеті стартував челендж "Захистимо тих, хто захищає нас. Моя країна б’ється!"
Наберіться терпіння, інакше вам стане зле. Блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів
ВІДЕО Переглянути все відео

Чому важливо захистити власне житло, як вибрати охоронну компанію й не поплатитися за власну байдужість, ми розпитали у чернівецьких фахівців підрозділу швидкого реагування "Тигр".

У Приватному вищому навчальному закладі "Буковинський університет" відбувся[i] Благодійний культурно-мистецький марафон "Борітеся – поборете!".

У Чернівцях дистанційно опанувати німецьку мову, відшліфувати вимову та граматику допоможуть у Центрі німецької мови, який є офіційним партнером Goethe-Institut.
• Теги