RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Останні дні, чи, можливо, тиждень Чернівці стривожені ситуацією із проїздом у тролейбусах. Частина пасажирів тішиться тим, що може оплатити проїзд із банківської картки чи смартфона, частина перебуває у певному здивуванні та легкому переляку, адже не зовсім готові до такого розвитку подій. Люди старшого віку, але ще не пенсійного, чи громадяни із малими доходами або офіційно не працюючі, і які не мають банківських карток не розуміють, як здійснювати оплату за проїзд. Переконаний, що найближчим часом ситуація стабілізується, адже у багатьох тролейбусах все ж таки можна придбати квиток у водія. Погоджуюсь, що продаж квитків, то не їхня функція, і навантаження на них можна було б зменшити, якщо пригадати наш та і європейський досвід із механічними компостерами. Про що ідеться? Ще у до пандемічний період я мав змогу із короткочасним туристичними візитами побувати у багатьох європейських містах (Стамбул, Рим, Прага, Відень, Берлін та інші), де чудово і спокійно працює система простих дешевих механічних компостерів.

В багатьох торгових точках висять невеликі рекламні банери, які засвідчують, що тут можна придбати проїзний квиток – це і газетні кіоски, продуктові магазини, кіоски на вузлових зупинках, станціях метро чи автобусів чи залізниці. Одним словом, варіантів багато і у кожному місті ситуація своя. Мабуть, фінансові органи цих міст підраховують, що дешевше для виконання простої функції оплати послуги громадського транспорту – круті валідатори чи елементарні компостери. Не вважаю себе ретроградом, але також дотримуюсь думки, що на все потрібна і проста альтернатива. Складається враження, що у нас захоплення процесами діджиталізації нагадує таку знайому нам за комуністичного режиму примусову колективізацію. Бажаєш, чи не бажаєш але мусиш іти до колгоспу. То якось нам обіцяли, що всі пенсіонери будуть отримувати пенсії через банківські картки і через застосунок "Дія", навіть мали намір закупити для всіх пенсіонерів смартфони та записати на курси комп’ютерної грамотності. Погрожували перевести оплату всіх комунальних послуг також на нові діджиталізовані методи.

Не здивуюся, якщо у недалекому майбутньому в нас, аби скористатися послугами громадського туалету, чи купити пиріжок на автовокзалі також доведеться мати відповідну банківську картку та смартфон. Але, якщо ми у демократичній країні, то як бути із забезпеченням прав тих громадян, які не у захопленні від такої тотальної гаджет – залежності. Відношу себе також до цієї категорії, яка не бажає аби кожен твій крок контролювався. Іноді мене просто шокує ситуація, коли у тому ж громадському транспорті чи просто на тротуарах і вулицях громадяни завзято не відривають погляду від своїх гаджетів. Анекдотично, але не раз ставав свідком, коли навіть за одним столом гості спілкуються через смартфони. Чомусь мене лякає отаке майбутнє спілкування.

Вірю, що кожна влада не повинна зациклюватись лише на певній формі вдоволення громадянами своїх послуг і альтернатива завжди є.
17-10-2022, 10:53
Коментарів 0 Переглядів 2 603

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.