Як вберегтися від затоплень. Блог Ярослава Волощука

блоги / блог Ярослава Волощука
2 470
0
Після кожної зливи місто Чернівці перетворюється із маленького Відня на маленьку Венецію. Чи є якість технічні рішення, як вберегтися від цих затоплень? Технічні рішення існують, але вони потребують фінансів для виконання. Та все ж зупинюся на подібних рішеннях, які приймають в інших країнах у таких випадках.

Японія часто потерпає від тайфунів, що приходять із Тихого океану і несуть величезну кількість опадів. Аби вберегтися від регулярних затоплень, японці під своєю столицею Токіо викопали величезні залізобетонні резервуари, що можуть вмістити об’єми води, рівноцінні тисячам олімпійських басейнів.

У багатьох європейських державах збільшують кількість зелених острівців, тобто ділянок, де немає будь-якого замощення, а отже, земля відіграє роль губки, яка поглинає вологу.

Чи можемо собі дозволити це ми? Бюджет нашого міста не співмірний із можливостями міст багатих країн. Та чи можемо взагалі нічого не робити?

У місті та області повинна бути розроблена відповідна багаторічна програма, розрахована не на одне десятиліття. Специфікою Чернівців є їх живописне розташування на пагорбах, і планувальна структура вулиць природно виконує функцію відведення води.

Другою, менш приємною особливістю Чернівців є наявність значної кількості ділянок, схильних до зсувних процесів. Отож для нас звичайне відведення води на грунт не є ідеальним рішенням. Та з кожної ситуації є вихід. Потрібна фахова проєктна група, яка розгляне ситуацію із рельєфом, малими річками, можливістю створення низки гідроакумулюючих водойм, аби розробити реалістичний проєкт. Два століття назад під Львовом річку запустили у підземний колектор. Нам також доведеться під окремими вулицями створювати подібні ємні підземні тунелі, спроможні відводити значну кількість опадів. Це не просто, і це справа не одного року. Місто має відійти від практики надмірного ущільнення забудови, і не лише у центральній частині міста, розробити цілий каскад зелених зон із розчищенням та поглибленням русел малих річок та створенням десятків природних та штучних водойм і басейнів для акумуляції надмірних опадів. Головне збагнути, що ця відповідальність випадає саме на наше покоління. Бо якщо удавати, що проблеми не існує, ми можемо перейти до незворотних змін, і після активізації зсувів місто почне потроху сповзати із своїх пагорбів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.