RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Прикро усвідомлювати, що на третьому десятку ХХІ століття таке питання взагалі постає. Адже, здавалося б, ХХ століття мало довести всім, що вакцинація врятувала людську цивілізацію від багатьох численних та смертельних моровиць. Віспа, сибірська язва, кір, різні види грипу та ще з десяток чи більше бактеріальних та вірусних хвороб назавжди полишили наше життя. Принаймні ми багатьом із них навчилися адекватно протистояти. Звідки і чому тепер у світі такий скепсис щодо ефективності вакцинації проти цієї нової пошесті, пандемії коронавірусу? Усіх скептиків можна умовно розділити на кілька груп.
Перша – ті, які мали негативний досвід щодо неефективного медичного обслуговування чи лікарських помилок, які стосувалися особисто їх та найближчого оточення (родичів, сусідів).

Друга – дрімучі мракобіси, які взагалі не сприймають ні досягнення науки, ні медицини, ні сучасних технологій. На їхню думку, виготовлення вакцин – це те саме, що варити борщ: кожна господиня має свої рецепти та відмінності в приготуванні. Для них, якщо вакцина за ліцензією зроблена у Індії, то вона апріорі гірша, ніж та, що зроблена у Швеції чи Великій Британії.

Третя – через брехню та порожні обіцянки має велике розчарування у владі, і цю недовіру автоматично переносить на ефективність вакцини, яку пропонують. Але треба розуміти, що використання усіх офіційно зареєстрованих вакцин на сьогодні є екстреними заходами. Адже будь-яка із відомих вакцин була створена у стисло короткі терміни і не пройшла звичних бюрократично-технологічних і процедурних досліджень. Але в ситуації пандемії та швидких мутацій це все ж краще, ніж ще десятки років проводити дослідження й випробування, але їх результатом вже не буде кому скористатись. Адже вимруть мільйони або сотні мільйонів.

Четверта – прихильники конспіративних теорій про світові змови, масонів, Біла Гейтса та його спроби чипувати увесь світ. Щодо такого – тут без коментарів, адже цим людям немає сенсу пробувати щось пояснювати чи аргументувати. П’ята – релігійні фанатики. Вони сприймають лише або свої власні уявлення про світ або те, що їм навіяли їх "духовні" наставники – попи.

Напевно, існують й інші менші чи більші групи скептиків, але моя спроба достукатися до вашої свідомості полягає не в тому, аби аналізувати усі можливі варіанти мракобісся, а намагатися дати вам тверде переконання, що хай не на 100 відсотків досконала вакцина спроможна вам врятувати життя, не допустити критичних симптомів під час хвороби, полегшити її перебіг, ніж тупа впертість ігнорувати світовий досвід розробки вакцин у боротьбі із важкими недугами.
25-03-2021, 12:28
Коментарів 0 Переглядів 3 624

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.