Вівторок, 08 квітня 2025

Сварять за ремонт, бо «машини будуть ганяти». Блог Людмили Осадчук

блоги / блог Людмили Осадчук
2 424
0
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота. Та коли на моїй вулиці дорога стала хвиляста і машини майже "пірнали" у ями, звернулася із заявкою до кол-центру міської ради, щоб дорогу прогрейдерували. На заявку відреагували швидко, і вже за кілька днів на вулицю приїхав грейдер МіськШЕПу. Зраділа, що нарешті не доведеться обходити та об’їжджати ями і калюжі. Але яким було моє здивування, що найгіршу частину вулиці грейдер не розрівняв. Зробила чергову заявку.

Згодом мені зателефонували з МіськШЕПу. Працівник пояснив, що цю частину вулиці справді не грейдерували, бо мешканці попросили цього не робити. Зізнаюся, мене цей аргумент здивував, тому попросила все ж виконати роботу. А працівник МіськШЕПу попросив мене бути присутньою під час робіт. І коли наступного дня грейдер почав вирівнювати дорогу на вулиці, я побачила і почула багато цікавих історій.

Не встиг грейдер проїхати дорогою і ста метрів, як люди вже бігли за ним і сварилися. Люди розказували, що тут буде болото, машини будуть гнати, каміння у двір буде летіти. А далі пішли розмови: "Ми усе тут за свої гроші робимо", "Чому асфальт не покладуть?", "Чому біля мого подвір’я має бути розгорнуто?"… І ні на кого не діяв аргумент, що дорога у поганому стані і що, врешті-решт, це не власне подвір’я, а міська дорога, тож люди виконують свою роботу. Від своїх сусідів я не очікувала такої реакції.

Але працівник МіськШЕПу розповів мені ще кілька історій про те, як їм доводиться у таких умовах працювати.

"Не лише на цій вулиці таке. Є жінка, яка постійно свариться за грейдерування на вулиці Ходорівській. На вулицю Таджицькій нам взагалі довелося поліцію викликати. Коли грейдер працював, жінка, яка там живе, стала перед машиною, вперлася у неї і не давала далі проїхати. Лише поліція допомогла. Але як там знову працювати? Ми дуже часто чуємо такі сварки. Хоча це не припиняє дивувати, адже ми ж працюємо на міських дорогах!" – дивується чоловік.

Мені ж подумалося, що в Європі, про яку ми так часто говоримо, певно, такої поведінки собі мешканці не дозволили, бо є норми і правила. От і МіськШЕП як комунальне підприємство виконує роботи за певним планом. Адже є обстеження доріг, визначення їхнього стану і проведення робіт. І водій грейдера не зобов’язаний сваритися з мешканцями чи переконувати їх, що має виконати цю роботу...

Свою роботу грейдер закінчив за 20 хвилин. Я подякувала і перепросила за сусідів. "Зараз саме їдемо на Ходорівську, зараз таке саме будемо мати", – водій лише махнув рукою.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм