RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота. Та коли на моїй вулиці дорога стала хвиляста і машини майже "пірнали" у ями, звернулася із заявкою до кол-центру міської ради, щоб дорогу прогрейдерували. На заявку відреагували швидко, і вже за кілька днів на вулицю приїхав грейдер МіськШЕПу. Зраділа, що нарешті не доведеться обходити та об’їжджати ями і калюжі. Але яким було моє здивування, що найгіршу частину вулиці грейдер не розрівняв. Зробила чергову заявку.

Згодом мені зателефонували з МіськШЕПу. Працівник пояснив, що цю частину вулиці справді не грейдерували, бо мешканці попросили цього не робити. Зізнаюся, мене цей аргумент здивував, тому попросила все ж виконати роботу. А працівник МіськШЕПу попросив мене бути присутньою під час робіт. І коли наступного дня грейдер почав вирівнювати дорогу на вулиці, я побачила і почула багато цікавих історій.

Не встиг грейдер проїхати дорогою і ста метрів, як люди вже бігли за ним і сварилися. Люди розказували, що тут буде болото, машини будуть гнати, каміння у двір буде летіти. А далі пішли розмови: "Ми усе тут за свої гроші робимо", "Чому асфальт не покладуть?", "Чому біля мого подвір’я має бути розгорнуто?"… І ні на кого не діяв аргумент, що дорога у поганому стані і що, врешті-решт, це не власне подвір’я, а міська дорога, тож люди виконують свою роботу. Від своїх сусідів я не очікувала такої реакції.

Але працівник МіськШЕПу розповів мені ще кілька історій про те, як їм доводиться у таких умовах працювати.

"Не лише на цій вулиці таке. Є жінка, яка постійно свариться за грейдерування на вулиці Ходорівській. На вулицю Таджицькій нам взагалі довелося поліцію викликати. Коли грейдер працював, жінка, яка там живе, стала перед машиною, вперлася у неї і не давала далі проїхати. Лише поліція допомогла. Але як там знову працювати? Ми дуже часто чуємо такі сварки. Хоча це не припиняє дивувати, адже ми ж працюємо на міських дорогах!" – дивується чоловік.

Мені ж подумалося, що в Європі, про яку ми так часто говоримо, певно, такої поведінки собі мешканці не дозволили, бо є норми і правила. От і МіськШЕП як комунальне підприємство виконує роботи за певним планом. Адже є обстеження доріг, визначення їхнього стану і проведення робіт. І водій грейдера не зобов’язаний сваритися з мешканцями чи переконувати їх, що має виконати цю роботу...

Свою роботу грейдер закінчив за 20 хвилин. Я подякувала і перепросила за сусідів. "Зараз саме їдемо на Ходорівську, зараз таке саме будемо мати", – водій лише махнув рукою.
27-01-2023, 10:51
Коментарів 0 Переглядів 2 363

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.