Коли з чоловіком збиралися у подорож до Єгипту, перше, що зробили, купили російсько-арабський словник. У книгарні з нас посміялися і запевнили, що там, мовляв, усі розуміють російську, але я навіть не передбачала, що словник і справді не знадобиться.
Перше, чим була вражена у Єгипті, - і справді майже усі розуміють російську. Звісно, поспілкуватися на теми політики і економічної кризи не вдасться, але пояснити, який саме товар потрібен, і поторгуватися за нього – це зрозуміє кожен продавець у Єгипті. І вразило не те, що розуміють ті чи інші слова, а те,що люди прагнуть знати іншу мову, відповідно, завдяки цьому заробляти гроші і надавати належний сервіс. Між ділом подумала, якби наші люди у Криму чи Карпатах так само працювали, ми були би багатою туристичною державою. Здивувалася і пізнанням у географії України. Більшість єгиптян, дізнавшись, що ви з України, обов’язково поцікавляться звідки ви, а принагідно назвуть Київ, Харків, Львів.
А ще туристок обов’язково потішить те, що у туристичних містечках працюють лише чоловіки. Гід пояснив, жінки у Єгипті можуть вільно працювати, заробляти гроші і не віддавати їх чоловікові, але при цьому жінка не може працювати далеко від сім’ї. В туристичні містечка, на кшталт, Хургади та Шарм-Ель-Шейху, потрібно приїжджати на певний сезон, залишати сім’ю, а жінкам це не дозволено. Тому й працюють тут чоловіки – прибирають, готують їсти, роблять масаж тощо.
І останнє, що зрозуміла після поїздки, - жити в Україні не так і погано. Ми, повірте, цивілізованіші за єгиптян. Каїр – столиця Єгипту вразить такими "найцивілізованішими об’єктами", як піраміди, що збудували п’ять тисяч років тому. А сучасне місто досить бідне, особливо околиці, і сіре (центральні вулиці подібні до наших спальних районів). Про своє проживання єгиптяни не надто опікуються, але їхній плюс – туризм, для цього вони створили усі блага.
1-12-2008, 12:32
0
13 583