RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Анна МЯЧИНА, газета "Одесская жизнь"

Колись за часів роботи на одеському телебаченні я була частою гостею засідань міської та обласної ради. Завдання не найулюбленіше, але найбільш плідне. На подібних засіданнях можна було назбирати зо п’ять новин, та ще й взяти коментарі по питаннях, які стосувалися журналістських розслідувань. Сьогодні я мала нагоду відвідати Чернівецьку міськраду і порівняти побачене з одеськими враженнями.

Фейсконтроль

Радійте, чернівчани, ви маєте відкритий доступ до своїх шановних депутатів. Бо ми в Одесі за таке "щастя" повинні поборотися: вузький і незручний турнікет, сувора охорона, контроль перепусток. До Чернівецької міськради я зайшла, наче до вільного музею. Заходь, сідай, слухай, ба, навіть коментуй рішення, що тобі не до вподоби. Напевно, так і повинен працювати орган міської влади європейського міста. Згадую, як мої колеги, будучи на одному з львівських фестивалів, так само зайшли до ратуші Львова. Їх не просто не "попросили" звідти з їхньою знімальною технікою, а навіть провели екскурсію. Гідом же був ніхто інший, як сам міський голова. Для мене це особливо показовий випадок. Тому що доступ "до тіла" одеського політика обмежений до крайнощів. Особливо відчуваєш це, коли перед сесією міськраду буквально оточують правоохоронці.

Одноголосно!

Зазначу, що кожне питання, підняте на засіданні Чернівецької міськради, ставало причиною палких дебатів. Народні обранці сперечалися з приводу банків, екологічних рішень, будівництва інфраструктурних об’єктів. Як з’ясувалося, дебатували дві політичні групи, добре відомі чернівчанам.

Одеса не знає дебатів – у нас все "одноголосно", швидко і з мінімальними дискусіями. Депутати вирішують в сесійній залі – громадські активісти протестують під її стінами або безпосередньо на об’єктах. Пустити їх до зали означатиме зрив засідання. Прикро констатувати, але я ніколи не помічала особливого зв’язку між міськими депутатами і пересічними одеситами, на яких безпосередньо впливають рішення високопосадовців.

Напевно, саме тому в Одесі сформувалась так би мовити п’ята влада – влада громадських активістів. Причина – свавілля політиків, що довело суспільство до точки кипіння. Саме активісти піднімають незручні для влади питання, змушують депутатів працювати, а населення визначатися зі своїм ставленням до правлячої еліти.

Але одеський громадський рух має і зворотній бік – ніколи не знаєш, за кого грає той чи інший еколог, активіст чи громадський діяч.

А проблеми ті самі

Одеса майже утричі молодша за Чернівці, але для нас, як і для будь-якого українського міста, принциповим є питання генерального плану. У Південній Пальмірі він народжувався у муках і досі представляє собою найбільш дискусійний документ міста. Тому на засіданні Чернівецької міської ради я особливо відмітила пункт порядку денного про дозвіл будівництва торговельного центру. Поряд зі мною сиділи занепокоєні, чи то автори проекту, чи то їхні представники. Бажаного вони не почули, обіцяли перекрити дорогу, щоб підштовхнути депутатів до скорішого прийняття рішення. Я не пам’ятаю такого випадку, щоб перекрита дорога реально вплинула на хід подій в Одесі. Але маю надію на те, що чернівецька громада добуде свого малою кров’ю.

Ще одне болюче для Одеси питання – екологічне. Безбожна забудова прибережної зони стає регулярним приводом для протестів і масових мітингів. Часом вдалих, часом марних, але це те, що стоїть на порядку денному в кожного одесита, незалежно від району його проживання. Мільйонні відкати дозволяють чиновникам закривати очі на багато що. Але варто зазначити, що останнім часом громадські активісти роблять все, щоб екологічний добробут регіону не давав місцевим депутатам солодко спати.

Тож я була дещо здивована тим фактом, що справою незаконної виїмки гравію з берегів Прута уже рік займається тимчасова депутатська комісія. Ціла група міських чиновників і депутатів(!), користуючись своїм впливом і особливими важелями, розслідують факт порушення екологічного законодавства. В Одесі таке майже неможливо.

Чернівецька міська радо, ти вразила мене!
Редактор: Igor
1-12-2014, 14:53
Коментарів 0 Переглядів 11 317

Теги -

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.