RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Анна МЯЧИНА, газета "Одесская жизнь"

Колись за часів роботи на одеському телебаченні я була частою гостею засідань міської та обласної ради. Завдання не найулюбленіше, але найбільш плідне. На подібних засіданнях можна було назбирати зо п’ять новин, та ще й взяти коментарі по питаннях, які стосувалися журналістських розслідувань. Сьогодні я мала нагоду відвідати Чернівецьку міськраду і порівняти побачене з одеськими враженнями.

Фейсконтроль

Радійте, чернівчани, ви маєте відкритий доступ до своїх шановних депутатів. Бо ми в Одесі за таке "щастя" повинні поборотися: вузький і незручний турнікет, сувора охорона, контроль перепусток. До Чернівецької міськради я зайшла, наче до вільного музею. Заходь, сідай, слухай, ба, навіть коментуй рішення, що тобі не до вподоби. Напевно, так і повинен працювати орган міської влади європейського міста. Згадую, як мої колеги, будучи на одному з львівських фестивалів, так само зайшли до ратуші Львова. Їх не просто не "попросили" звідти з їхньою знімальною технікою, а навіть провели екскурсію. Гідом же був ніхто інший, як сам міський голова. Для мене це особливо показовий випадок. Тому що доступ "до тіла" одеського політика обмежений до крайнощів. Особливо відчуваєш це, коли перед сесією міськраду буквально оточують правоохоронці.

Одноголосно!

Зазначу, що кожне питання, підняте на засіданні Чернівецької міськради, ставало причиною палких дебатів. Народні обранці сперечалися з приводу банків, екологічних рішень, будівництва інфраструктурних об’єктів. Як з’ясувалося, дебатували дві політичні групи, добре відомі чернівчанам.

Одеса не знає дебатів – у нас все "одноголосно", швидко і з мінімальними дискусіями. Депутати вирішують в сесійній залі – громадські активісти протестують під її стінами або безпосередньо на об’єктах. Пустити їх до зали означатиме зрив засідання. Прикро констатувати, але я ніколи не помічала особливого зв’язку між міськими депутатами і пересічними одеситами, на яких безпосередньо впливають рішення високопосадовців.

Напевно, саме тому в Одесі сформувалась так би мовити п’ята влада – влада громадських активістів. Причина – свавілля політиків, що довело суспільство до точки кипіння. Саме активісти піднімають незручні для влади питання, змушують депутатів працювати, а населення визначатися зі своїм ставленням до правлячої еліти.

Але одеський громадський рух має і зворотній бік – ніколи не знаєш, за кого грає той чи інший еколог, активіст чи громадський діяч.

А проблеми ті самі

Одеса майже утричі молодша за Чернівці, але для нас, як і для будь-якого українського міста, принциповим є питання генерального плану. У Південній Пальмірі він народжувався у муках і досі представляє собою найбільш дискусійний документ міста. Тому на засіданні Чернівецької міської ради я особливо відмітила пункт порядку денного про дозвіл будівництва торговельного центру. Поряд зі мною сиділи занепокоєні, чи то автори проекту, чи то їхні представники. Бажаного вони не почули, обіцяли перекрити дорогу, щоб підштовхнути депутатів до скорішого прийняття рішення. Я не пам’ятаю такого випадку, щоб перекрита дорога реально вплинула на хід подій в Одесі. Але маю надію на те, що чернівецька громада добуде свого малою кров’ю.

Ще одне болюче для Одеси питання – екологічне. Безбожна забудова прибережної зони стає регулярним приводом для протестів і масових мітингів. Часом вдалих, часом марних, але це те, що стоїть на порядку денному в кожного одесита, незалежно від району його проживання. Мільйонні відкати дозволяють чиновникам закривати очі на багато що. Але варто зазначити, що останнім часом громадські активісти роблять все, щоб екологічний добробут регіону не давав місцевим депутатам солодко спати.

Тож я була дещо здивована тим фактом, що справою незаконної виїмки гравію з берегів Прута уже рік займається тимчасова депутатська комісія. Ціла група міських чиновників і депутатів(!), користуючись своїм впливом і особливими важелями, розслідують факт порушення екологічного законодавства. В Одесі таке майже неможливо.

Чернівецька міська радо, ти вразила мене!
Редактор: Igor
1-12-2014, 14:53
Коментарів 0 Переглядів 10 571

Теги -

Богдан Магаляс - медик родом із Кельменеччини

Відзначили нагородами військових, правоохоронців, волонтерів, службовців.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Весна – прекрасна пора, коли все довкола зеленіє, розквітає й тішить око

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги