RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Невеличке село над берегом Дністра… Можна годинами милуватися неспішним плином цієї великої річки та її скелястими берегами.

По той бік – уже Хмельниччина. Завдяки розташуванню в улоговині річки в цих краях тепліше, ніж в інших районах області. Швидше достигають фрукти, овочі. Кавуни великі та солодкі, майже як із Херсона. Над річкою звили своє гніздо лелеки. Вони прилітають сюди щороку і виводять малят. Цього літа їх аж троє…



У селі є кілька магазинів, дві автозаправні станції, два готелі. Повз нього пролягає траса державного значення, тож транспорт їздить і вдень, і вночі. Утім, шум машин лише на дорозі. У численних вуличках – тихо, затишно і сонячно.

Попри це, з кожним роком кількість жителів тут зменшується. Одні виїжджають за кордон на заробітки, інші перебираються до міста. Хтось помирає…

Тож чимало хат стоять пусткою. На подвір’ях від плодів гнеться гілля дерев, городи заростають бур’янами. Обробляти їх та збирати врожай нікому.



"Село вмирає, – зітхає одна з місцевих мешканок. – Років 40 тому, коли я вчилася в місті, щотижня приїжджала додому, не могла дочекатися вихідних. Часто зі мною їхали подруги з різних районів – Сокирянського, Кельменецького, Вижницького. Вони були вражені красою нашого села. Вигукували: "Тепер ми розуміємо, чому ти сюди так рвешся!" Але тоді село жило, з кожної хати чувся дитячий сміх…

Певний сплеск був ще у 2000-их роках. Тоді всі кинулися купувати тут хати, хотіли жити на березі Дністра, будуватися. Та поступово все завмерло. Зараз на нашій вулиці пустка в кожній другій хаті. Чимало будинків продають, але ніхто не купує, навіть за малі гроші. Багато людей сидять на заробітках. Поробили вдома ремонти, але повертатися назовсім не хочуть, бо немає роботи".
Коли почали приїжджати переселенці, село трохи ожило. Люди стали оселятися у порожніх хатах. Місцеві їх пускали безкоштовно. Та з часом більшість приїжджих перебралися до міст. Хтось повернувся додому.

"Ми прихистили двох жінок із Харківщини – маму і доньку. Віддали їм хату бабусі, якої кілька років тому не стало, – розповідає місцева мешканка. – Вони добрі прості люди, дуже нам дякували й не крутили носом, що немає всіх тих умов, що у місті. Мама була вже старенька, хворіла і невдовзі померла. Тут її і поховали. Навряд чи могла вона собі колись уявити, що лежатиме на кладовищі села над Дністром… Донька ж через деякий час повернулася до рідного міста".

Якщо раніше обробляти десятки соток городів і тримати свиней, курей, корову і ще купу живності у селі вважалося святою справою, то зараз це вже швидше виняток. Недавно трасою повз село везли у клітках свиней, то місцева дітлашня вся збіглася дивитися на них, неначе то якісь крокодили.

"Колись мало не в кожному дворі були корови, а зараз залишилося лише декілька на все село, – згадує співрозмовниця. – Та й поля всі повіддавали в оренду фермерам, які там сіють пшеницю, сою. Так село потроху і вмирає…"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
23-07-2023, 16:37
Коментарів 2 Переглядів 5 297

Теги -
Hаписав: Мая, Коментарів: 0, Новин: 0, 23 липня 2023 17:44
В новині:
Але про яке село йдеться мова, на жаль, не написали...

Hаписав: Галина Олійник, Коментарів: 7, Новин: 11 028, 23 липня 2023 18:06
В новині:
Підставте будь-яке... На жаль, ситуація майже всюди однакова(((

Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Весна – прекрасна пора, коли все довкола зеленіє, розквітає й тішить око

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак
ВІДЕО Переглянути все відео

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
• Теги