RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Невеличке село над берегом Дністра… Можна годинами милуватися неспішним плином цієї великої річки та її скелястими берегами.

По той бік – уже Хмельниччина. Завдяки розташуванню в улоговині річки в цих краях тепліше, ніж в інших районах області. Швидше достигають фрукти, овочі. Кавуни великі та солодкі, майже як із Херсона. Над річкою звили своє гніздо лелеки. Вони прилітають сюди щороку і виводять малят. Цього літа їх аж троє…



У селі є кілька магазинів, дві автозаправні станції, два готелі. Повз нього пролягає траса державного значення, тож транспорт їздить і вдень, і вночі. Утім, шум машин лише на дорозі. У численних вуличках – тихо, затишно і сонячно.

Попри це, з кожним роком кількість жителів тут зменшується. Одні виїжджають за кордон на заробітки, інші перебираються до міста. Хтось помирає…

Тож чимало хат стоять пусткою. На подвір’ях від плодів гнеться гілля дерев, городи заростають бур’янами. Обробляти їх та збирати врожай нікому.



"Село вмирає, – зітхає одна з місцевих мешканок. – Років 40 тому, коли я вчилася в місті, щотижня приїжджала додому, не могла дочекатися вихідних. Часто зі мною їхали подруги з різних районів – Сокирянського, Кельменецького, Вижницького. Вони були вражені красою нашого села. Вигукували: "Тепер ми розуміємо, чому ти сюди так рвешся!" Але тоді село жило, з кожної хати чувся дитячий сміх…

Певний сплеск був ще у 2000-их роках. Тоді всі кинулися купувати тут хати, хотіли жити на березі Дністра, будуватися. Та поступово все завмерло. Зараз на нашій вулиці пустка в кожній другій хаті. Чимало будинків продають, але ніхто не купує, навіть за малі гроші. Багато людей сидять на заробітках. Поробили вдома ремонти, але повертатися назовсім не хочуть, бо немає роботи".
Коли почали приїжджати переселенці, село трохи ожило. Люди стали оселятися у порожніх хатах. Місцеві їх пускали безкоштовно. Та з часом більшість приїжджих перебралися до міст. Хтось повернувся додому.

"Ми прихистили двох жінок із Харківщини – маму і доньку. Віддали їм хату бабусі, якої кілька років тому не стало, – розповідає місцева мешканка. – Вони добрі прості люди, дуже нам дякували й не крутили носом, що немає всіх тих умов, що у місті. Мама була вже старенька, хворіла і невдовзі померла. Тут її і поховали. Навряд чи могла вона собі колись уявити, що лежатиме на кладовищі села над Дністром… Донька ж через деякий час повернулася до рідного міста".

Якщо раніше обробляти десятки соток городів і тримати свиней, курей, корову і ще купу живності у селі вважалося святою справою, то зараз це вже швидше виняток. Недавно трасою повз село везли у клітках свиней, то місцева дітлашня вся збіглася дивитися на них, неначе то якісь крокодили.

"Колись мало не в кожному дворі були корови, а зараз залишилося лише декілька на все село, – згадує співрозмовниця. – Та й поля всі повіддавали в оренду фермерам, які там сіють пшеницю, сою. Так село потроху і вмирає…"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
23-07-2023, 16:37
Коментарів 0 Переглядів 6 152


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.