Десь місяць тому на нашій тихій та всіма забутій вулиці Драгоманова утворилося стихійне сміттєзвалище. Обрізані гілки з дерев, листя, суха трава... Хто накидав? Управлінська фірма? Мешканці? Чи й ті, й ті?
А на початку листопада фірма "Альтфатер", яка досі відповідала за вивезення сміття, позабирала свої контейнери, а їхній вміст вивернула просто у ті кучугури з листям. Тепер там справжній рай для безпритульних собак.
Кілька разів телефонувала на гарячу лінію міського колцентру. Там чемно записували мої звернення, але результату це не дало. Зверталася також до керівництва управлінської компанії "Містосервіс", під опікою якої перебуває наша вулиця. Проте там пояснили, що "Містосервіс" на Драгоманова може прибирати тільки прибудинкові території, а за тротуари та вулиці відповідає "Регіон-центр".
Написала про ситуацію у соцмережах, опублікувала фото. Відгукнувся депутат Чернівецької райради, а тепер військовий ЗСУ Артем Жук. Він звернувся до представників департаментів та управлінських компаній, які могли б мати стосунок до проблеми. Проте "крайнього" так і не знайшли.
"Усі департаменти та управлінські компанії перекидають одне на одного. Я вже написав усім! Усі просто переводять стрілки", – обурився Артем Жук.
Коло замкнулося. У розпачі я зателефонувала заступникові мера Ігорю Крохмалю.
Він запевнив, що наразі шукають винного. Його коштом – винуватця тобто – і будуть вивозити ті кучугури. Ось що він мені відповів:
"І комунальні служби, і міська рада повинні свої функції виконувати в межах чинного законодавства, яке визначає, що відходи – це продукт життєдіяльності людини. Листя та інша органіка, яка утворилася шляхом природних явищ, – це не є продукт життєдіяльності людини. Правила благоустрою забороняють будь-кому накопичувати та утворювати такі стихійні звалища листя, гілок, висохлої трави. Якщо ці звалища були зібрані, до прикладу, управлінськими компаніями, вони мали за власний кошт це вивезти на полігон і утилізувати. Мешканцям заборонено утворювати такі звалища з органічних відходів на майданчиках чи будь-яких інших місцях у місті. Люди повинні за окрему плату укласти угоди й вивезти це на полігон та утилізувати.
Управління контролю спільно з департаментом транспорту міськради встановить, як утворилося це та інші звалища в місті. Винні посадові особи чи громадяни мають бути притягнуті до адміністративної відповідальності.
Тому що просто взяти з бюджету кошти і за них ліквідувати це опале листя буде порушенням, і ми матимемо проблеми з правоохоронними органами. Адже законодавство чітко розмежовує, що, як і хто має утилізувати. Наголошу, що це не стосується побутових відходів, – там є надавачі послуг, які несуть за це відповідальність", – прокоментував Ігор Крохмаль.
Ну а поки шукають винних, звалище розростається…
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
10-11-2022, 12:13
0
2 967