RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Галини Олійник » «Наче все завмерло». Блог Галини Олійник

Минулих вихідних центр Чернівців став пішохідним. Такий експеримент запровадили в мерії. Поки що на два місяці. Якщо нововведення визнають вдалим, його можуть продовжити.

Пішохідну зону облаштували на вулицях Франка, Бандери та дотичних до них вулицях Емінеску та Банковій. Пішохідною стали частина Центральної площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку, частина Театральної площі (біля Будинку офіцерів та БДМУ). Також закрилися для проїзду вулиці Заньковецької (до вулиці Бетховена), Поштова та вулиця Чайковського.

Частина транспорту все одно їздить

Що ж, пішохідний, то пішохідний. Взяла я доньку за руку – і гайда "пішоходити" центром. Неподалік кінотеатру "Чернівці" встановлені конуси безпеки, стоять патрульні поліцейські. Усі авто скеровують вниз – по вулиці 28 Червня і далі.



Водії чухають потилиці, щось там шпортають у своїх навігаторах і рвучко повертають кермо у напрямку вказаної вулиці.



Патрульні зізнаються: є певні незручності.

"Що це за пішохідна зона, якщо громадський та спецтранспорт усе одно їздить, – каже один із поліцейських. – Та й водіям це незручно. Вони не знають, куди їхати, у немісцевих gps-трекери вказують, що треба прямувати через центр, а тут не пускають. Тож люди розгублені, не знають, як далі бути. Ідея, може, й непогана, але поки що її складно реалізувати в нашому місті".

Нижче вулицю Університетську спокійно переходять підлітки, матусі з дітьми. Неквапом котить валізку, доверху набиту якимись ящиками, бабуся. Соцмережі майорять фото, на яких усміхнені чернівчани сидять просто посеред вулиць, де зазвичай у будні – насичений рух транспорту.



"Це дуже зручно, – тішиться молода матуся, яка щойно з дитинчам перейшла дорогу. – Так спокійно, тихо, можна не хвилюватися за безпеку дитини під час прогулянки".



Утім, я особисто б такою спокійною не була. Адже маршрутки, тролейбуси, як слушно зауважив поліцейський, все одно курсують. А також авто, власники яких мешкають у центрі.



Крім того, їздить транспорт, який возить товари, машини поліції, пожежні, "швидкі".
Можна собі так розслабитися, фотографуючись посеред дороги, і не помітити, як ззаду "буцне". Он повз нас на швидкості промчали дві пожежні машини. За ними – маршрутка, потім – тролейбус. Добре, що на дорозі нікого не було з перехожих, інакше хтозна, що б могло трапитися.



Хоча самим водіям громадського та спецтранспорту пішохідна зона – це, звісно, зручно: менше перешкод на вулицях. Саме вони у ці моменти – "королі" вулиць.



Ну, і ще ті, хто катаються на електросамокатах. Їм взагалі супер: мчать собі з вітерцем, і не побитими тротуарами, обминаючи перехожих, а дорогами. У звичайні дні вони б собі цього дозволити не могли.

"Нарешті йдемо до Європи"

Поблизу Центральної площі також стоять поліцейські. Попри палюче сонце, вони сумлінно виконують свою роботу: скеровують водіїв, куди треба, а тих, хто мешкає в центрі, пропускають після перевірки документів.



"Більшість усе ж таки знає схеми об’їзду, адже про облаштування пішохідної зони повідомляли, – каже мені полісмен. – Тому інцидентів, проявів агресії у водіїв не фіксували".



Заходжу в магазин на вулиці Поштовій, а там мешканець цієї вулиці на цю тему з продавчинею розмовляє. І дуже хвалить ідею. Каже, нарешті хоч на вихідні менше автівок у його дворі буде.

"Зробили з нашого двору стоянку, – обурюється. – Причому заїжджають габаритними елітними машинами і йдуть собі на роботу, загородивши нам прохід. Я через них своїм авто не можу часом заїхати! Якось уже сварився з одними високопосадовцями. Кажу, ви чого тут залишаєте свою машину? Паркуйтеся біля роботи! Чи ви боїтеся, щоби ніхто не побачив, що у вас Toyota Camry? Та всі й так усе знають! Тому дуже добре, що облаштувати пішохідну зону. Можна хоч на вихідних вільно дихнути. Оце вже справді відчувається, що йдемо до Європи".

"Справді, дуже спокійно, – зауважує продавчиня. – Зазвичай у вікно вітрини спостерігаю, як туди-сюди їздять автівки. А тут усе наче завмерло. Аж незвично якось".

До речі, багато хто зізнавався, що від цього затишшя у центрі навіть аж моторошно. Машин немає, людей також, бо всі бояться повісток і поховалися по домівках.



"Наче якесь гетто", – пишуть у коментарях.

Також зауважують, що в суботу багато хто працює, тож тепер через об’їзд складно добиратися на роботу. А також під’їхати до магазину, кав’ярні та іншого закладу. Тому лунають пропозиції зробити центр пішохідним лише в неділю. Окрім того, у чернівчан виникають запитання: якщо вони мешкають у центрі, проте прописані деінде, то як довести, що вони мають право проїзду?

Інші ж заперечують, мовляв, до магазину чи кав’ярні можна й пішки дістатися, а ганяти автівкою довкола "Тралки" – то "понти для приїжджих". І що за кордоном пішохідні зони у вихідні та святкові дні – це звична практика, і ніхто не нарікає. А ще завдяки мінімуму транспорту повітря стане чистішим.

Словом, скільки людей, стільки й думок…

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
1-07-2022, 15:54
Коментарів 0 Переглядів 15 806


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!