Маршрутки знову їздять «забиті»

блоги / блог Галини Олійник
4 237
0
Проїхалася маршруткою. Через те, що рідко їжджу громадським транспортом, бо живу у центрі, зовсім забула про те, що проїзд зараз коштує сім гривень. Простягнула водієві п’ять. Він повертів у руках, але взяв, нічого не сказавши...

Поки їхала, спостерігала. Водій їхав, опустивши маску на рот. Ніс він вирішив звільнити від цієї "каторги". Мені самій важко було всидіти довго у масці в салоні. Стало важко дихати, окуляри запітніли.

Деякі пасажири, вочевидь, почувалися так само. Помітила, що маска спущена на рот не лише у водія. Проблема лише в тому, що коли маршрутка почала наповнюватися, такі пасажири з оголеними носами сідали поряд з іншими.

"Добре, що хоч не чхають і не кашляють", – подумала я. Один хлопець зайшов взагалі без маски. Її не було ні на носі, ні на чолі – ніде. Пройшов салоном на заднє сидіння. Ніхто нічого йому не сказав.

Їхала не в годину пік, тож пасажирів було небагато. А от моєму чоловікові пощастило менше. Він щодня добирається на роботу в інший район міста. Проїзд припадає на години пік. Тож пасажири займають і сидячі, і стоячі місця.

"Не так багато людей, як колись, тобто в потилицю одне одному не дихають, – розповідає чоловік. – Проте доволі багато. Хоча мали би бути зайняті лише місця для сидіння. На початку карантину так і було. Проте останнім часом щоранку, щовечора та в обід спостерігаю одну і ту ж картину: на зупинках натовп пасажирів втискається в маршрутку, і ніхто їх не спиняє.

Тому виникає логічне запитання. Якщо кількість пасажирів у салоні вже повернулася до "докарантинної", а перевізники не дотримуються норм, то, може, час вже повернути і попередню вартість проїзду – п’ять гривень? А то якось нечесно виходить", – розмірковує чоловік.

До речі, зауважує він, у тролейбусах більше дотримуються правил. Там пасажирів, які стоять, практично не побачиш. А сувора тітонька кондукторка завжди робить зауваження пасажирові без маски.

"Я кілька разів ставав свідком, як кондукторка наполегливо просила таких пасажирів надягнути маски. Бувало, що людина наче й послухалася, але натягнула маску лише на рота. Проте наполеглива працівниця тролейбуса не відступала, поки маска не була натягнута як слід, – з усмішкою згадує мій співрозмовник. – При цьому пояснювала: якщо поліція помітить порушення, то оштрафує і порушника, і її.

Вочевидь, система штрафів таки найбільш ефективно впливає на людей…"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм