Близько місяця тому ми з чоловіком захворіли на коронавірус. Почалося з того, що якось ввечері він, прийшовши з роботи, поскаржився на погане самопочуття: головний біль, першіння в горлі. Вранці симптоми посилилися, почала підвищуватись температура.
На щастя, ще два роки тому наша сім’я уклала договір із сімейним лікарем найближчої поліклініки. Обраним терапевтом ми дуже задоволені: завжди консультує, записує на обстеження або прийом до потрібного спеціаліста.
Отож чоловік одразу зв’язався з сімейною лікаркою. Вона, вислухавши перелічені симптоми, виписала необхідні препарати, вітаміни та відкрила лікарняний на тиждень.
Тоді ми ще вважали, що це якийсь звичайний вірус із сотні тих, які гуляють щосезону. Гадали, посидить із тиждень вдома, поп’є пігулки та й одужає.
Утім, на вихідних до зазначених симптомів додалася температура 37,4, яка не спадала, з’явився кашель, біль у всьому тілі. Лікарка прописала два види антибіотиків, які приймають при захворюванні на коронавірус.
Я кинулася до аптек. Однак антибіотик, який містить препарат "моксифлоксацин", не знайшла у жодній з п’яти у центрі міста. Так само не змогла натрапити на активний цинк. Як мені пояснили, зараз усе, що хоч трохи допомагає від коронавірусу, розкуповують миттєво.
Ми скористалися програмою в інтернеті, яка дає можливість відстежити онлайн, в якій аптеці і за якою ціною є потрібні ліки. Так врешті знайшли.
Одразу після вихідних чоловік здав ПЛР-тест. Він виявився позитивним. Також зробив флюорографію, яка вказала на бронхіт. Лікарка виписала ще один довгий список медикаментів для внутрішнього прийому та ін’єкцій. Утім, не допомогло. Із кожним днем ставало дедалі гірше: чоловік втратив апетит, не мав сил навіть встати, посилився кашель.
Через п’ять днів зробив комп’ютерну томографію легень. У його стані це було нелегко. Довелося три години з температурою та кашлем очікувати в довгій черзі. Вартість процедури – 1 300 гривень. Результати приголомшили: двобічна пневмонія, до 35% ураження легень.
Помилка чоловіка в тому, що він затягнув із обстеженням. Адже ще недавно знайома лікарка наголошувала: флюорографія рідко виявляє пневмонію при коронавірусі, її можна побачити саме на КТ.
Сімейна терапевтка зауважила, що потрібна госпіталізація. Та вона не впевнена, чи знайдеться у лікарнях місце, адже всі переповнені. Втім, вона продовжувала телефонувати до медзакладів, і врешті знайшлося місце у міській лікарні №1. Того ж вечора чоловіка госпіталізували.
Перших три дні заклад повністю забезпечував усіма медикаментами. Та пізніше довелося докупити ліків за власні кошти. Загалом – на сім тисяч.
Від систем чоловікові майже одразу стало краще. А ще з’явився шалений апетит. Зізнавався, що постійно хочеться їсти, особливо м’яса. Лікарняної їжі не вистачало, тож моя мама щодня привозила провізію з дому.
Я приносити передачі не могла, адже також захворіла кількома днями пізніше. Відчула біль у спині, наче по ній всю ніч били, та незначне першіння в горлі. ПЛР-тест підтвердив: "позитивна". Через деякий час пропав нюх, але тільки на один день.
Та загалом практично не відчувала, що хвора. Перебіг був дуже легким. Чому дуже рада, адже більше двох тижнів перебувала на ізоляції з двома дітьми. Вони вельми жваві, для догляду за ними потрібні сили. Не уявляю, як би впоралася, якби не могла встати з ліжка, як то описують багато хворих на коронавірус.
Урешті чоловік, як і я, отримав негативний результат тесту на COVID-19. Втішними виявилися і показники рентгену. Тож на 13-ий день пацієнта виписали додому. Він ще дуже ослаблений, кашляє (попередили, що кашель ще довго триматиметься). Та все ж найгірше, сподіваюся, ми вже пережили.
Тепер потроху повертаємося до звичного життя. Ніколи би не подумала, що так тішитимусь звичайній прогулянці чи походу в магазин. Після тривалої ізоляції вдома будь-який вихід на вулицю – справжнє свято.
Порада: прислухайтеся до свого організму. За перших ознак нездужання звертайтеся до лікаря. Ізолюйтеся, не розгулюйте у громадських місцях, не розповсюджуйте вірус. Не затягуйте з КТ: своєчасне обстеження може врятувати ваше життя, та й зменшити витрати на лікування. І, якщо ви ще цього досі не зробили, обов’язково укладіть договір із сімейним лікарем. Інакше просто не матимете до кого зателефонувати у разі хвороби… Якщо ваше місце реєстрації та фактична адреса проживання різняться, варто все ж зареєструватися там, де постійно мешкаєте. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з госпіталізацією до медзакладів міста.
Галина ОЛІЙНИКЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-11-2020, 15:14
0
2 668