RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Галини Олійник » Як ми хворіли на «корону». Блог Галини Олійник

Близько місяця тому ми з чоловіком захворіли на коронавірус. Почалося з того, що якось ввечері він, прийшовши з роботи, поскаржився на погане самопочуття: головний біль, першіння в горлі. Вранці симптоми посилилися, почала підвищуватись температура.

На щастя, ще два роки тому наша сім’я уклала договір із сімейним лікарем найближчої поліклініки. Обраним терапевтом ми дуже задоволені: завжди консультує, записує на обстеження або прийом до потрібного спеціаліста.



Отож чоловік одразу зв’язався з сімейною лікаркою. Вона, вислухавши перелічені симптоми, виписала необхідні препарати, вітаміни та відкрила лікарняний на тиждень.

Тоді ми ще вважали, що це якийсь звичайний вірус із сотні тих, які гуляють щосезону. Гадали, посидить із тиждень вдома, поп’є пігулки та й одужає.
Утім, на вихідних до зазначених симптомів додалася температура 37,4, яка не спадала, з’явився кашель, біль у всьому тілі. Лікарка прописала два види антибіотиків, які приймають при захворюванні на коронавірус.

Я кинулася до аптек. Однак антибіотик, який містить препарат "моксифлоксацин", не знайшла у жодній з п’яти у центрі міста. Так само не змогла натрапити на активний цинк. Як мені пояснили, зараз усе, що хоч трохи допомагає від коронавірусу, розкуповують миттєво.

Ми скористалися програмою в інтернеті, яка дає можливість відстежити онлайн, в якій аптеці і за якою ціною є потрібні ліки. Так врешті знайшли.

Одразу після вихідних чоловік здав ПЛР-тест. Він виявився позитивним. Також зробив флюорографію, яка вказала на бронхіт. Лікарка виписала ще один довгий список медикаментів для внутрішнього прийому та ін’єкцій. Утім, не допомогло. Із кожним днем ставало дедалі гірше: чоловік втратив апетит, не мав сил навіть встати, посилився кашель.

Через п’ять днів зробив комп’ютерну томографію легень. У його стані це було нелегко. Довелося три години з температурою та кашлем очікувати в довгій черзі. Вартість процедури – 1 300 гривень. Результати приголомшили: двобічна пневмонія, до 35% ураження легень.

Помилка чоловіка в тому, що він затягнув із обстеженням. Адже ще недавно знайома лікарка наголошувала: флюорографія рідко виявляє пневмонію при коронавірусі, її можна побачити саме на КТ.

Сімейна терапевтка зауважила, що потрібна госпіталізація. Та вона не впевнена, чи знайдеться у лікарнях місце, адже всі переповнені. Втім, вона продовжувала телефонувати до медзакладів, і врешті знайшлося місце у міській лікарні №1. Того ж вечора чоловіка госпіталізували.

Перших три дні заклад повністю забезпечував усіма медикаментами. Та пізніше довелося докупити ліків за власні кошти. Загалом – на сім тисяч.

Від систем чоловікові майже одразу стало краще. А ще з’явився шалений апетит. Зізнавався, що постійно хочеться їсти, особливо м’яса. Лікарняної їжі не вистачало, тож моя мама щодня привозила провізію з дому.

Я приносити передачі не могла, адже також захворіла кількома днями пізніше. Відчула біль у спині, наче по ній всю ніч били, та незначне першіння в горлі. ПЛР-тест підтвердив: "позитивна". Через деякий час пропав нюх, але тільки на один день.

Та загалом практично не відчувала, що хвора. Перебіг був дуже легким. Чому дуже рада, адже більше двох тижнів перебувала на ізоляції з двома дітьми. Вони вельми жваві, для догляду за ними потрібні сили. Не уявляю, як би впоралася, якби не могла встати з ліжка, як то описують багато хворих на коронавірус.

Урешті чоловік, як і я, отримав негативний результат тесту на COVID-19. Втішними виявилися і показники рентгену. Тож на 13-ий день пацієнта виписали додому. Він ще дуже ослаблений, кашляє (попередили, що кашель ще довго триматиметься). Та все ж найгірше, сподіваюся, ми вже пережили.

Тепер потроху повертаємося до звичного життя. Ніколи би не подумала, що так тішитимусь звичайній прогулянці чи походу в магазин. Після тривалої ізоляції вдома будь-який вихід на вулицю – справжнє свято.

Порада: прислухайтеся до свого організму. За перших ознак нездужання звертайтеся до лікаря. Ізолюйтеся, не розгулюйте у громадських місцях, не розповсюджуйте вірус. Не затягуйте з КТ: своєчасне обстеження може врятувати ваше життя, та й зменшити витрати на лікування. І, якщо ви ще цього досі не зробили, обов’язково укладіть договір із сімейним лікарем. Інакше просто не матимете до кого зателефонувати у разі хвороби… Якщо ваше місце реєстрації та фактична адреса проживання різняться, варто все ж зареєструватися там, де постійно мешкаєте. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з госпіталізацією до медзакладів міста.

Галина ОЛІЙНИК

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
30-11-2020, 15:14
Коментарів 0 Переглядів 2 668

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.