З одними юристами ситим не будеш

блоги / блог Галини Олійник
9 836
0
Неодноразово чула, як директори шкіл гордо повідомляли: "У нас елітний заклад, майже всі вступили до вузів! – і, ніби вибачаючись, додавали: – Лише один наш учень навчається у профтехучилищі. Ну, розумієте, там неблагополучна сім’я, грошей у них немає…"

Так, начебто отримати робітничу спеціальність – це якийсь злочин. Робітничий фах чомусь вважається непрестижним і на робітників ми дивимося зверхньо (поки не потече унітаз чи не відвалиться дверна ручка).

Тож ще варто розібратися, на кого треба дивитися зверхньо: на випускника юридичного факультету, який не може знайти роботи (бо юристів, хоч ставок ними гати), чи на швачку, до якої за пошиттям випускної сукні черга стоїть?

Та що ж такого престижного у вищій освіті? Часто її якість бажає кращого. А грошей скільки треба витратити! А потім ще й роботу знайти... Мабуть, кожен із вас знає чимало людей з вищою освітою, які працюють не за фахом, миють підлоги за кордоном… Дехто таки влаштовується. Але ці люди або дуже настирні і розумні, або, що більш імовірно, їхні батьки мають зв’язки та багато грошей.

Та найцікавіше те, що абітурієнтів на "престижні" спеціальності менше не стає! Навпаки – конкурс просто шалений – по 20, а то й 30 осіб на місце! Тоді як у профтехучилищах – недобір учнів, хоча директори кожного би приймали з руками й ногами.

Дивлячись на величезні черги вступників до вузів, часто запитую себе: "Куди вони всі подінуться?" А ще з сумом думаю, що з такими темпами "масового одипломлювання" скоро нікому буде готувати, прибирати, будувати, шити чи працювати на полі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм