Чесно кажучи, про щеплення проти дифтерії та правцю я й не думала. Вважала, навіщо воно мені, якщо навіть банальний нежить до мене чіпляється вкрай рідко.
Загітувала мама. Вона пішла до поліклініки з іншим питанням, проте коли побачила черги під кабінетом щеплень, вирішила й собі записатися. А заодно і нас із чоловіком. Тим паче, вакцина безкоштовна. Я спочатку не надто радісно сприйняла це. Не тому, що я проти щеплень, навпаки, я дуже підтримую кампанію тотальної вакцинації населення, яка розгорнулася останніми роками в країні. Двоє моїх дітей мають усі необхідні щеплення. Просто вся справа в тім, що я ... боюся уколів. Також були побоювання (наслухалася всіляких "страшилок") – а раптом мій організм погано перенесе вакцину?
Але мама переконала фразою "у тебе є діти, ти маєш бути здоровою, щоби дбати про них". Отож, прийшла до свого сімейного лікаря. Вона виміряла температуру, пульс, опитала на наявність ряду хвороб та дала підписати заяву на згоду.
-А то дуже буде боліти? – запитала я. – Боюся уколів...
- Народжувати не боялася, а уколів боїтеся? – присоромили мене.
Після цього я припинила нити і терпляче чекала, поки лікарка заповнювала необхідні документи. Тим часом трохи поспілкувалися. Вона розповіла, що вакцин проти дифтерії у Чернівцях достатньо. І що зараз усі масово кинулися робити щеплення – злякалися епідемії. А боятися справді варто, тому що дифтерія – страшна хвороба, сказала медик. Тим паче, що через певні бюрократичні непорозуміння були роки (здається, вона назвала 2011-ий та 2014-ий), коли людям не провели чергову ревакцинацію. Це й стало однією з причин стрімкого поширення захворювання. Тож тепер кожен, хто хоч трішки усвідомлює ризики та переймається власним здоров’ям та добробутом оточуючих, прийшов робити щеплення.
-Індійців, які навчаються у місцевих вишах, ми вакцинували практично всіх, - зазначила лікарка. – Ох, ви б бачили, що в поліклініці робилося ще тиждень тому! Індійці-першокурсники української ще не знають, треба було спілкуватися з ними через перекладачів. То тут такий гармидер був! Також приходило дуже багато чернівчан. Завітало навіть літнє подружжя – і жінці, і чоловікові по 82 роки. Вони сказали: знають, що колись помруть, та нехай це буде не від дифтерії!
Щодо ймовірних ускладнень після щеплення, то їх практично не спостерігалося за роки роботи, запевнила медик: "Буває незначна температура, слабкість, може "тягнути" вколота рука. Скарг на щось серйозніше не було, хоч "перекололи" вже тисячі людей. Вакцина на десять років, тож тепер можете не боятися епідемії. Та й для поїздки за кордон таке щеплення знадобиться. Перших три дні після щеплення не мочіть та не тріть місце уколу (адже саме там утворюються антитіла), не напружуйте її фізичними навантаженнями, не вживайте алкоголю та не паліть".
Також під час розмови я довідалася, що у медзакладах міста є достатньо вакцин проти кору і зробити собі щеплення можна без проблем.
"Вакцини якісні, бельгійські. Переносяться організмом ще легше, ніж проти дифтерії. Колись їх не вистачало, а зараз у зв’язку з епідемією держава видала велику кількість. То чому би не скористатися такою нагодою?" - зауважила медик.
Щоправда, треба знайти "пару", тому що одна ампула розрахована на двох осіб. Звісно, я запропонувала вакцинувати себе й чоловіка. За словами лікарки, одночасно можна було би зробити обидва щеплення – і проти кору, і проти дифтерії. Але я не ризикнула все одразу, бо не знала, як мій організм відреагує на це.
Отож, вкололи мене. Укол виявився зовсім не болючим. Я заплющила очі, щоби не бачити, як голка впиватиметься мені в шкіру, і навіть не повірила, коли медпрацівниця сказала, що вже все. Згадалося, як нам в дитинстві казали в таких випадках, що "зараз тебе вкусить комарик". Ото приблизно й справді було відчуття, що вкусив комарик, а не крокодил. Ввечері після щеплення відчула втому і непереборне бажання спати. Навіть не пригадую, як і коли заснула. Наступних кілька днів трішки "тягнуло" руку, коли її напружувала, але то практично не турбувало мене. Те ж було і в чоловіка та мами. Загалом щеплення всі перенесли цілком добре. Тож уже за кілька днів йдемо вакцинуватися проти кору. А там уже й про щеплення проти грипу подумую. Що й казати, сподобалося мені відчувати себе захищеною.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-11-2019, 13:45
0
3 395