Лихо, що трапилося днями на Калинівському ринку, нагадало мені мою статтю на тему протипожежної безпеки, написану десь років сім тому. Про людську безпечність, а правильніше навіть сказати - дурість. Пригадую, я тоді пройшлася рядами Калинки, щоби визначити, чи проходи є достатньо широкими для проїзду пожежних машин у разі небезпеки. Втім, деякі ряди виявилися такими вузькими, що там проїхати можна було б хіба що велосипедом.
Тобто самі ряди павільйонів встановлені на достатній віддалі одне від одного. Але чого лише не вигадають підприємливі продавці. Запам’яталася картина: проходжу ряд, а над головою звисають бюстгальтери, труси, шкарпетки. Вони ніжно лоскочуть мого носа, немовби закликаючи: "Купи, купи!". Це продавчиня поряд зі своїм павільйоном ще доклала високі держаки і на них понавішувала всілякої всячини. Певне, щоби покупцям було в що мимохідь втирати носа.
- А ви знаєте, що через ці труси пожежна машина може не проїхати, якщо раптом пожежа? – звертаюся до жінки-продавця.
- Та нічого, - усміхається вона. – Якщо треба буде – познімаємо.
Відтоді минув час. Багато чого змінилося у зовнішньому вигляді ринку. Проте одне залишилося незмінним – людська натура. Тулити, де не тулиться, і якнайбільше.
А між тим згідно наказу МВС України від 2017 року "Про затвердження Правил пожежної безпеки на ринках України" "ширина повздовжніх та поперечних проходів (проїздів) між групами кіосків та павільйонів має бути не менше 4 м у просвіті з урахуванням відкритих дверей, виступаючих конструкцій (козирків, навісів), а також торговельного обладнання".
Чуєте, панове? Чотири метри, і не менше!
Дуже шкода людського майна, яке понищив вогонь. Проте дуже сподіваюся, що хоча би після цього люди припинять нехтувати правилами безпеки. Не можна – значить, не можна. Чотири – значить, чотири. І дідько з тими трусами. Бо таки здоров’я і цілий контейнер незгорілих трусів важливіші.
Галина ОлійникГоловне фото: прес-служба управління ДСНС в Чернівецькій областіЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram