"Спершу відкорковували шампанське, потім хтось ніби стріляв (як згодом виявилося, то були петарди), потім - крики... А зранку краплі крові на стінах будинку і тротуарі, - розповідає по телефону мешканка провулку Готельний у Чернівцях Марія Сидоренко. - Жити в нашому будинку стало майже жахіттям. Неподалік відкрився бар, діє нічний магазин. А в останній місяць — постійні бійки, нецензурна лексика, лайки російською. Знайти правди не можемо...".
За словами пані Марії, неподалік також оселилися кілька сімей переселенців з Донбасу. "Вони дуже галасливі, нема рятунку", - бідкається жінка.
Про те, що зверталася до міліції, пані Марія підтверджує. Та роботу бару чи магазину припинити не можуть. Там, мовляв, порушень немає.
Тиждень тому прогулювалися з подругою вулицею Головною, зайшли на літній майданчик готелю "Буковина", щоби поїсти морозива. Була десь 17.00. Дорогою нас перестріли двоє донеччан, як вони представилися. Кілька хвилин довелося їм пояснювати, що не знайомимося посеред вулиці з незнайомцями. Оскільки останні були п’яні, то говорити з ними довелося би ще довше. Тому ми просто розвернулися і пішли, хоча ті намагалися нас ще й наздогнати. "А якби вже темніло...", - зауважила подруга.
Це лиш окремі випадки, та все ж вони лякають. Нещодавно в одній із міських маршруток люди говорили, що деякі гості зі сходу країни незадоволені тим, як їм тут живеться. Не всім подобається й те, що більшість розмовляє українською мовою.
- Якби вони мали тут роботу, то по-іншому поводилися би, - висловилася одна з пасажирок. - Були би зайняті чимось, то не тинялися би дворами.
Більшість переселенців, усе ж таки сподіваються, незабаром повернуться додому. Під час приватної розмови з мешканкою Луганська зрозуміла, що тут вони почуваються виключно гостями. Та поки в гостях, деякі з них живуть не за тутешніми правилами, а так, як звикли вдома...
На агресивність декотрих переселенців зі Сходу нарікають мешканці всіх регіонів країни.
Так, у соціальній мережі "Фейсбук" розповсюдили вражаючі фотографії будинку після двомісячного проживання біженців зі Слов’янська. Приміщення вражає шокуючим безладом у шафах, кімнатах, але остаточно приголомшує тим, що біженці не посоромилися використовувати в туалеті сторінки з книг хазяїна.
"Біженці зі Слов'янська, які жили в моєму будинку пограбували мене. Забраний одяг, взуття, меблі, постіль ... Книги, сімейні фото скинуті на підлогу в гаражі. Книги в книжковій шафі перевернуті дивним чином - корінцями вниз. Украдена машина, причіп. Двір та город заросли травою. Так повинні поводитися біженці? Ці люди спочатку завели в своє місто (Слов'янськ) бойовиків, потім лягали під гусениці українських танків, потім їх почали бомбити, а потім вони оселилися у мене в будинку і обікрали його", - поскаржився Євген Шаповалов, власник будинку на своїй сторінці у соцмережі.
Кілька тижнів тому в Полтаві невідомі вандали облили фарбою пам’ятник Небесної сотні. А в Черкасах хтось познущався над монументом загиблих на Майдані. Місцеві мешканці припускають, що за цими актами вандалізму стоять переселенці.
Однак, якщо у перших двох випадках, провину біженців треба довести, то ініціатори бійки на грунті російсько-українських стосунків в Оржиці, селищі міського типу на Полтавщині, добре відомі.
Так, за словами мешканців селища, спочатку біженці зі Сходу розмахували російськими прапорами та прославляли Путіна на оржицькому стадіоні, а згодом влаштували бійку в одному з місцевих кафе.
То ж, у Чернівцях, виходить, ще не все так погано. І з гостями, які приїхали зі Сходу країни, нам ще пощастило.
14-08-2014, 12:47
0
4 126