На ринках та в магазинах дешевшають популярні овочі. Так, наприкінці березня ціни на томати й огірки знизилися. Подешевшав і борщовий набір. А от подорожчати може молочна продукція та м’ясо, прогнозують експерти.
Щоб оцінити, як змінилася вартість продуктів, вирушаю на ринок "Центральний" у Чернівцях.
Продавці розповідають, що деякі овочі таки помітно впали в ціні. Відчутно подешевшали огірки та помідори. Якщо ще місяць тому кіло огірків коштувало 130-140 гривень, то зараз їх можна придбати за 90-100.
Переважно ціни зросли на імпортний товар, розповідає продавчиня Надія. Подорожчали цвітна капуста, броколі.
- На борщовий набір ціни практично не змінилися, подекуди навіть трохи знизилися. Зараз ціни на буряк, картоплю, моркву та цибулю – 20-25 гривень. Гуртом вони коштують по 15. Огірки й помідори є вже закарпатські, житомирські. Коштують 110-120 гривень. Ціни на фрукти не змінилися, – каже пані Надія.
Продавчиня Тетяна, яка також торгує овочами, зазначає, що до Великодня ціни можуть трохи вирости, але ненадовго.
– Стало тепло, і на ринку з’являється дедалі більше нашої продукції. Ось такі огірки коштують 80 гривень за кілограм. Помідори коштують 85 гривень. Борщовий набір подешевшав. Овочі з нього вже навіть коштують менш як 20 гривень. Редиска подешевшала на 30 гривень, зараз коштує 50, – каже Тетяна.
Ціни на м’ясо не надто, але також знизилися, відзначають продавці.
– Трохи подешевшало куряче й свиняче м’ясо. Та й попит на нього зараз не сильний. Люди менше м’яса купують, економлять, а хто й постить. Куряче стегно, наприклад було в ціні десь 105-115 гривень, зараз коштує 92. Куряче філе подешевшало десь гривень на п’ять, зараз коштує 155 гривень. Сподіваємося, що зростання більше не буде, – розповідає пані Світлана.
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у квітні очікується незначне здешевлення овочів борщового набору.
– Очікується, що суттєво ціни на овочеві не знизяться до появи урожаю овочів з відкритого ґрунту в новому сезоні. Це залежатиме від погоди, обсягів постачання та логістики, – каже Інна Сало, головна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки.
Щойно в Україні почнеться ґрунтове вирощування, то й ціни знизяться.
А от молочна продукція найближчим часом може подорожчати.
Як розповідає експерт Іван Свиноус, основним виробником молока високого ґатунку є господарства корпоративного сектору аграрної економіки.
– Унаслідок блокади польсько-українського кордону й обмеження імпорту молочної продукції буде спостерігатися зростання попиту на молоко екстра та вищого ґатунку, що є основою для виготовлення вітчизняними молокопереробними підприємствами різних видів агропродукції, – додає Свиноус.
Крім того, також через блокаду кордону суттєво скоротився імпорт сирого молока переробними підприємствами західного регіону, оскільки значна кількість молокосировини надходила від польських товаровиробників.
За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, з другої половини квітня очікується зростання цін на 5-9% на основні види м’яса – яловичина, свинина та м’ясо птиці. Це буде зумовлено підвищенням розміру мінімальної зарплати й підготовкою до святкування Великодня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-04-2024, 15:48
0
2 029