Чи не зарано «розкарантинились»? Блог Марини Кавкало

блоги / блог Марини Кавкало
4 355
0
Чи не зарано «розкарантинились»? Блог Марини Кавкало

Днями обговорювали з подругою з Італії ситуацію з коронавірусом. Зокрема, відео зі столичного київського нічного клубу, де відривається натовп спраглої за розвагами молоді. Жодних масок і дистанції.

Хоча в Італії з 18 травня нарешті відкрилися всі заклади, Інна каже, що уявити таке збіговисько там неможливо. Надалі зберігається суворий контроль за масками, метрами між людьми, обмеження на поїздки.



– Для 90% тутешніх людей маски, рукавиці, дистанція і черги – це досі "золоте правило". Звичайно, є й такі, що порушують, але порівняти з тим, що відбувається в Україні… Тут люди значно більше турбуються про здоров’я, своє і своїх рідних, – розповідає Інна.

А що у нас? А в нас, здається, карантин для частини людей скасували ще до офіційного рішення про пом’якшення обмежень.

Вранці 11 травня (в той день частину обмежень в Україні зняли, для Буковини рішення на той час ще не було) захотіли купити квіти для мами. Зупинились біля квіткової теплиці в Чернівцях, можливо, вона працює. Ще й як працює: всередині був із десяток людей, більшість із яких, включно з продавцями, були без масок. Імовірно, підприємці затарювалися вазонами для своїх квіткових магазинчиків з надією, що з 12 травня їм дозволять працювати. Жінки й чоловіки плече до плеча набирали оберемки різних рослин, періодично голосно питаючи про ціну…

Те, скільки людей нині прогулюються вулицями міста чи публікують у соцмережах світлини з шашликів і возз’єднань із родичами, ви й самі бачите.

Погоджуюсь, гарна погода і сонечко дуже спокушає. Вселяє надію і низька кількість хворих, яких виявляють за останні дні – 19, 29 нових випадків після стабільних 70-90 щодоби. Та чи не радіємо передчасно?

Чи не в кожному інтерв’ю за останні два тижні чернівецькі лікарі говорять про ймовірність нової хвилі захворювання через послаблення карантину, і вони цього відверто бояться. Як і люди, які перехворіли і мали "нагоду" пролежати кілька тижнів у стаціонарі.

– Зараз я дивлюсь на молодих мам із дітьми, які спокійно гуляють вулицями без масок, і в мене мороз по шкірі. Бо неможливо знати, де можеш підчепити вірус: вдихнути з повітрям чи занести зі взуттям додому, – каже знайома чернівчанка, яка разом із чоловіком місяць провела в лікарні через пневмонію.
Тож перш, ніж махнути рукою на обмеження, бо вам набридло жити в умовах карантину і навіть чути слово "карантин", подумайте: чи в такому разі чогось варті зусилля цілої країни в минулі два місяці? Карантин не назавжди, однак, його правила, як і правила дорожнього руху, написані досвідом і чиїмись життями.

Марина Кавкало

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі
22:00
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
21:41
Якому знаку зодіаку пощастить 1 квітня
21:21
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
20:59
В застосунку "Дія" з'явився новий розділ: для кого він призначений

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм