Уявіть новесеньку багатоповерхівку, повз яку ви щоранку йдете на роботу. Ось майстри вже закінчили оздоблення фасаду і поклейку на вікна аркушів зі словами "Оренда".
Що перш за все відкривають у кожній новобудові? Магазин? Салон краси? Фітнес-зал? Усе це буде, але згодом. Першими часто бувають аптеки, хіба ні? Так було на вулиці Буковинській, неподалік дитячої лікарні й поліклініки. Скажете, ну, це зрозуміло, бо поруч – медичні заклади. Але на території кожного з них – по декілька своїх аптек. У новому житловому комплексі на Герцена – вже три аптеки майже поруч. Навіщо?..
Якщо пройтися центром міста, в районі Центральної площі, нарахуємо десятки аптек. Скажімо, вниз вулицею Головною аж до Шкільної їх чотири, вгору ще п’ять. На Університетській, навпроти будівлі "Укртелекому", – аж три туляться боками, ще одна, навпроти, п’ята, знаходиться через дорогу від входу до кінотеатру. На кожній малій вулиці – один-два аптечні пункти.
Так, певною мірою це зручно. Немає потрібних вам ліків у першій, не треба думати, куди бігти, де шукати: ось, просто за кілька метрів інша аптека. Другий момент – це конкуренція: вас не влаштовує ціна на препарат тут, запитайте поруч та оберіть вигідніший варіант.
Але постає запитання, навіщо нам стільки аптек?
За кордоном, наприклад, в Італії чи Польщі, аптек на вулицях досить мало. А в тих, що є, майже нічого не купите без рецепту.
Тотальна любов до самодіагностики і самолікування, на думку в.о. міністра Супрун і багатьох медиків, є однією з причин поганого здоров’я українців.
В університеті нам розповідали про основне правило споживчого ринку інформації: "На що є попит, на те є пропозиція". Виходить, якщо в нас аптек – на кожному кроці, ми самі до цього спонукаємо?
Колись Чернівці знали як місто, де книгарень було більше, ніж кав’ярень. Часи змінилися, тепер у нас усюди аптеки і магазини алкоголю та солодощів. А ще помічаю дедалі більше ігрових автоматів. Це, до речі, теж про здоров’я. Моральне. Хоча, ніби цей бізнес у нас заборонили ще 2009 року...
Кав’ярень теж чимало. А ось із книгарнями біда… Чого лише варта історія перетворення "Української книги" на чергову наливайку. Але це вже інша історія…
Марина КавкалоЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-04-2019, 14:26
0
2 171