Хабарництво не здолати? Краще узаконити?

блоги / блог Марини Карасьової
16 369
0
Щоби заробити 450 тисяч гривень, лікарю потрібно працювати понад 20 років. Щоби заробити 1,5 мільйона - понад 70 років. Це якщо вірити офіційній статистиці. Згідно з нею, середня зарплатня медичного працівника області — неповних 1700 гривень на місяць.

Півмільйона, а тим паче півтора - суми фантастичні. Але останнім часом вони спливли саме у зв’язку з лікарями. Неповних півмільйона гривень знайшлося у головлікаря обласної лікарні швидкої допомоги, щоби вийти із СІЗО під заставу. Туди він потрапив за підозрою у перевищенні службових повноважень і службовому підроблені. А 1,5 мільйона гривень позичила підприємцю звичайна лікарка з Чернівців. Такий факт набув розголосу після замаху на головного тренера “Буковини”. За версією міліції, у Вадима Зайця стріляли помилково, насправді куля призначалася підприємцю, що заборгував оцю фантастичну суму.

В таких екстремальних видаках і з’ясовується, що лікарі — люди не бідні. І не завдяки копійкам, які їм платить держава. А завдяки, як висловився міністр охорони здоров’я, гонорарам від вдячних пацієнтів.

Проте узаконити хабарі лікарям, назвавши їх гонорарами, - черговий міф. Бо їхні суми, порівняно з офіційною зарплатнею, можуть налякати. Принаймні тих, хто збирає по тих кілька сотень доларів на операції, пологи, підтвердження інвалідності... Адже саме ці люди часто нарікають в анонімних листах і дзвінках до редакції, що медицина наскрізь корумпована. Скаржаться, але прізвищ своїх не називають. Бо хто ж знає, чи ще не доведеться потрапити до рук лікарів. А тоді знову будуть платити.

Українська медицина - це бізнес, який влаштовує і лікарів, і державу. За Конституцією, медицина все ще безкоштовна, але в лікарні не допросишся бинта із зеленкою. Тому якщо сьогодні уявити фантастичну картину, що корупція в медицині зникла, то де будуть лікарі завтра? Хороші — за кордоном, інші — трощитимуть паркан Верховної Ради, вимагаючи підвищення зарплатні. А якість медичних послуг стане ще гіршою.

А за нинішньої системи медики тримаються за роботу. І навіть більше: щоби працевлаштуватися в лікувальний заклад, дають хабарі. Чи то пак, гонорари. Наївно думати, що платять вони за перспективу отримувати півтори-дві тисячі гривень зарплатні…

Держава не здатна боротися з корупцією, але вона може запропонувати поділитися. Наприклад, сплатити податок з гонорарів. Все одно ж він ляже на плечі хворих…
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують