RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Щоби заробити 450 тисяч гривень, лікарю потрібно працювати понад 20 років. Щоби заробити 1,5 мільйона - понад 70 років. Це якщо вірити офіційній статистиці. Згідно з нею, середня зарплатня медичного працівника області — неповних 1700 гривень на місяць.

Півмільйона, а тим паче півтора - суми фантастичні. Але останнім часом вони спливли саме у зв’язку з лікарями. Неповних півмільйона гривень знайшлося у головлікаря обласної лікарні швидкої допомоги, щоби вийти із СІЗО під заставу. Туди він потрапив за підозрою у перевищенні службових повноважень і службовому підроблені. А 1,5 мільйона гривень позичила підприємцю звичайна лікарка з Чернівців. Такий факт набув розголосу після замаху на головного тренера “Буковини”. За версією міліції, у Вадима Зайця стріляли помилково, насправді куля призначалася підприємцю, що заборгував оцю фантастичну суму.

В таких екстремальних видаках і з’ясовується, що лікарі — люди не бідні. І не завдяки копійкам, які їм платить держава. А завдяки, як висловився міністр охорони здоров’я, гонорарам від вдячних пацієнтів.

Проте узаконити хабарі лікарям, назвавши їх гонорарами, - черговий міф. Бо їхні суми, порівняно з офіційною зарплатнею, можуть налякати. Принаймні тих, хто збирає по тих кілька сотень доларів на операції, пологи, підтвердження інвалідності... Адже саме ці люди часто нарікають в анонімних листах і дзвінках до редакції, що медицина наскрізь корумпована. Скаржаться, але прізвищ своїх не називають. Бо хто ж знає, чи ще не доведеться потрапити до рук лікарів. А тоді знову будуть платити.

Українська медицина - це бізнес, який влаштовує і лікарів, і державу. За Конституцією, медицина все ще безкоштовна, але в лікарні не допросишся бинта із зеленкою. Тому якщо сьогодні уявити фантастичну картину, що корупція в медицині зникла, то де будуть лікарі завтра? Хороші — за кордоном, інші — трощитимуть паркан Верховної Ради, вимагаючи підвищення зарплатні. А якість медичних послуг стане ще гіршою.

А за нинішньої системи медики тримаються за роботу. І навіть більше: щоби працевлаштуватися в лікувальний заклад, дають хабарі. Чи то пак, гонорари. Наївно думати, що платять вони за перспективу отримувати півтори-дві тисячі гривень зарплатні…

Держава не здатна боротися з корупцією, але вона може запропонувати поділитися. Наприклад, сплатити податок з гонорарів. Все одно ж він ляже на плечі хворих…
Редактор: Igor
15-12-2011, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 16 312

Теги -

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.