RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Облрада вже понад 10 місяців без голови. Чернівці – майже вісім місяців без мера. Провладна більшість не поспішає з обранням нового голови. Верховна Рада не квапиться із призначенням виборів міського голови Чернівців. Чи то політична кон’юнктура не та, чи зірки на небі не так зійшлися.

Від надокучливих запитань журналістів в облраді відмахуються: з керуванням депутатами справляється заступник голови. А головне: він знаходить спільну мову з губернатором.

18 листопада минуло три місяці, як обласні депутати засідали востаннє. Очевидно, немає потреби. В області не відбувається нічого, що не міг би одноосібно вирішити губернатор.

Влітку на одній із сесій облради самі ж обранці це визнали. "Регіонали" виходили один за одним на трибуну й констатували: треба донести правду до виборця – депутати нічого не зробили. А все, що в області відбувається, – і кошти на дороги, і на черепицю для університету, і на добудову дитячої лікарні тощо – усе завдяки Михайлу Папієву. Він контролює ремонт на вулиці Руській, знає ціни на продукти, вибиває з бюджету гроші, знає, коли буде літак на Київ... Він знає й може все, чого не знає облрада й не може мерія.

А може, облради та мерії нам і не треба? А хіба на Буковині ще є місцеве самоврядування? Регіон став хрестоматійним у згадуваннях на загальноукраїнському рівні про знищення місцевого самоврядування як такого.

Тоді навіщо утримувати за кошти платників податків весь апарат облради, мерії, витрачатися на проведення сесій? Заощадженими коштами зможе розпорядитися й губернатор. Наприклад, підлатати ще кілька доріг чи здійснити багаторічну мрію чернівчан – збудувати басейн… Або ж віддати гроші потерпілим від зсуву мешканцям Хоровів, які вже другу зиму живуть хто в пансіонаті, а хто в напівзруйнованих хатах…

Втім, місцеве самоврядування створювали громади, щоби вони могли самі витрачати зароблене для своїх потреб та управляти місцевими ресурсами. Воно виникло для балансу як місцева альтернатива центральній владі. За нього європейські міста воювали століттями із сеньйорами. Ліквідація магістратів в Україні за царя Миколи І означала остаточне закріплення влади імперії на українських землях.

А ухвалення 1997 року закону про місцеве самоврядування в Україні не було примхою тодішнього президента Кучми й спікера Мороза, а необхідністю збалансувати владу на місцях та виконати обіцянки, що їх Україна дала Європі як демократична країна.

То чому ж у нинішній Чернівецькій області потреби в місцевому самоврядуванні немає?

Бо в країні загалом зникла потреба у владних інституціях, їх балансі й противагах. А систему влади в центрі та на місцях замінила система "наглядачів". І такі країни мають право на існування. 500 років тому в одній із них на місцях безроздільно володарювали воєводи. Робили все, що хотіли. Звалася та країна Московським царством. Та, на відміну від сучасної України, вона не прагнула вступати до Євросоюзу й не називала себе правовою та демократичною.
Редактор: Igor
7-12-2011, 17:32
Коментарів 0 Переглядів 2 812

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.