RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ми з моїм маленьким сином не були на фестивалі дітей-інвалідів "Сузір’я надії". Нас туди не запрошували, хоч він у мене може пересуватися лише на візку, не стоїть на ніжках і навіть не повзає. Тобто є інвалідом у найповнішому значенні цього слова.

Власне, то був не перший захід для хворих дітей, на який за майже чотири роки життя мого малюка нас не запросили. Тож мені стало цікаво: а чи немає тут якоїсь послідовності?

Насамперед я запитала у своєї колеги Надії Будної, яка писала репортаж із "Сузір’я надії", чи була там хоча б одна дитина з церебральним паралічем, дитина на візку? З’ясувалося - ні, жодної. Тоді я поцікавилась у своєї сусідки, яка виховує семирічну дівчинку з ДЦП, чи запрошували їх колись на якісь фестивалі чи благодійні заходи. Ні, ніколи не запрошували.

Погодьтеся: це, м’яко кажучи, дивно. На заходах, які організовуються спеціально для дітей-інвалідів, немає тих дітей, які є інвалідами в очевидному сенсі, тобто не можуть повноцінно рухатися. Було б логічно запитати в організаторів, чому так відбувається. Але мені не треба їх питати, бо я знаю відповідь.

Коли в Чернівцях відкривали реабілітаційний центр для дітей з органічними ураженнями нервової системи (простіше кажучи, з ДЦП), у мене ще не було хворої дитини, і я працювала в "МБ" редактором. Журналістка, яка писала репортаж із відкриття, запропонувала обрати до нього фото. Я переглянула світлини і здивувалася.

- А де діти-інваліди? - запитала.

- Їх там не було, - пояснила журналістка. - Співробітники своїх дітей привели.

Тоді це якось можна було зрозуміти: щойно відкрилися, не створили базу... Та за кілька років я потрапила в цей центр зі своєю дитиною. Вийшло так, що саме на свято Миколая в нас були процедури, і, виходячи з масажу, ми наштовхнулися на метушню і натовп біля актового залу. Ось-ось мав розпочатися святковий ранок. Нас, як зазвичай, не запрошували, але з професійної цікавості я зазирнула в зал. Там сиділи цілком звичайні, "нормальні" діти. Хіба що дехто із сильною косоокістю чи злегка порушеною координацією. А тих, кого ми щоразу бачили тут на процедурах, з головами набік, з кістлявими деформованими кінцівками, тих, що "ходять" на попі чи повзком, або й взагалі ніяк не пересуваються, не було в залі. Тим часом навколо панувало якесь нездорове пожвавлення. З’ясувалося, що чекають на високих гостей з мерії та будинку з левами. В одному з кабінетів для них уже накрили стіл.

Тоді мені й відкрилася правда: "деформовані" діти-інваліди мають надто неестетичний вигляд. Хіба ж можна псувати ними настрій високим чиновникам перед святами? Та і клопоту з ними багато. Де їм, приміром, пандусів набрати для всіх тих візків? А, не дай Боже, в якоїсь дитини епілептичний напад трапиться - високі гості такого видовища не переживуть...

І на завершення: не варто думати, що діти з ураженням нервової системи цілковито тупі, і їм байдуже, де триває їхнє "нещасне" життя - вдома в чотирьох стінах чи по театрах і концертних залах. Моя дитина, наприклад, володіє комп’ютером краще за багатьох дорослих. І англійську абетку знає.
Редактор: Igor
11-12-2012, 15:00
Коментарів 0 Переглядів 5 171

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.