RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Дениса Скриля » Міжнародний аеропорт, автовокзал для життя та хімічна атака поблизу Іриди

Перше враження від міста завжди починається із вокзалів, адже всі дороги може і ведуть до Риму, але починаються саме із вокзалів.

Міжнародний аеропорт, автовокзал для життя та хімічна атака поблизу Іриди


До міжнародного аеропорту "Чернівці" я ледь дістався на маршрутному автобусі – дорога виявилася справжнім випробуванням. А резонанс викликав як стан самого асфальтного покриття, так і водій, який кожну секунду різко тиснув гальма. Пасажири, відчуваючи таке навантаження, були чи дуже виховані, чи нишком раділи, що проходять випробування на космонавта. Я лише радів, що досить легко поснідав.
Будівля аеропорту вразила сучасністю, а навколишні заклади та будівництво вказувало на перспективність цього порту для повітряних кораблів. Але розклад польотів не підтвердив цих думок.
– Рейс Чернівці-Київ відмінено і знято, а до Європи ви можете потрапити через Тімішоару – румунський аеропорт, – розповіла касир. – Також є чартерні рейси, які замовляють туристичні компанії, в різні країни. Найчастіше це міста Італії та Туреччини.
Зал аеропорту невеликий, є інформаційні екрани та вказівки стосовно оформлення та зберігання багажу. Слідуючи вказівкам, пройшов до туалету – жіночий розташований практично одразу від залу аеропорту в правому крилі, а от чоловічий потрібно було пошукати – пройти по коридору і з протилежного боку. Сервіс безкоштовний, що досить здивувало. В чистому залі досить прохолодно, окрім персоналу аеропорту та водія автобуса, в залі нікого більше не було.
Вирішив, що до автобусного вокзалу прогуляюся, хоча погода в Чернівцях лише загартовувала: вчора був сніг, а сьогодні цілий день моросить дощ. Тротуар від аеропорту знав і кращі часи, а зараз був подекуди й відсутній. Під час цієї мандрівки тут дав маху – по карті все було просто – потрібно прямо йти по вулиці Чкалова. Але назв вулиць на приватних будинках не було, тому метрів 200 я йшов по вулиці Миру – добре, що на одному із будинків таки натрапив на назву вулиці на табличці в національних кольорах.

Міжнародний аеропорт, автовокзал для життя та хімічна атака поблизу Іриди


Центральний автовокзал в Чернівцях помітний – поблизу будівлі знаходиться велика стоянка автобусів. Будівля невелика, велика площа скла осучаснює ззовні. В середині невеликий зал та каси разом і місцями для очікування. Розклад автобусів на великих плакатах по різним напрямків. В місці чекання на автобуси характерний запах від безхатьків, на лавці сидів черговий міліціонер.

Міжнародний аеропорт, автовокзал для життя та хімічна атака поблизу Іриди


Пасажири на кріслах спали, їли, а деякі напевно і жили. Інвалід на костилях просила грошей для їжі, що здивувало – у моїй життєвій практиці зазвичай на вокзалах просять на проїзд. А ось знайти туалет виявилось не так просто. Одна жінка не знала, бо немісцева, а з чоловіком, який продавав продукти харчування, вдалося і поспілкуватися.
– Автовокзал скоро перенесуть із цієї будівлі, будують ось це крило, – сказав чоловік, – Бо ця будівля стара і місця мало. А туалет прямо.
Пройшовши ряди автобусів та перестрибуючи величезні калюжі, добрався платного туалету. Вхід коштував 1 гривню 50 копійок. Досить творчо підійшли до інтер’єру – це був перший в житті туалет загального призначення, у якому я побачив картини та квіти. Автовокзал після аеропорту справив гнітюче враження, тому радий, що в Чернівцях він незабаром зміниться – залишається лише побажати, щоб він був кращий за сучасний.

Міжнародний аеропорт, автовокзал для життя та хімічна атака поблизу Іриди


Залізничний вокзал банально вразив, адже він такої споруди ніхто не залишитися без емоції, від позитивних емоцій. Цю будівлю помітно одразу – 20-метровий зелений купол із величними скульптурами богині Іриди та ангелів вітають гостей та жителів міста. Це дуже великий вокзал, із багатьма місцями для очікування свого потяга як в середині, так і ззовні. Туалет в середині вокзалу не працював, що повідомляв напис адміністрації. Але не важко було знайти інший, бо стрілок вистачало. Туалет платний, вхід коштує 1,25 гривні. Але практично одразу мусив вийти – без протигазу зайти практично не можливо. І це не просто сморід, а перефразовуючи Лесю Українку – "те, що очі виїдає". Цей "нашатир" одразу відігнав нежить і допоміг відчути життя на повну. Тому я поспішив ганебно покинути "місце бою", досліджуючи станцію "Чернівці" далі.
Наочної інформації багато, зацікавила план-схема розміщення приміщень вокзалу, по якій дуже просто зорієнтуватися. Людей, які б очікували потяги, було не багато.
– Сьогодні понеділок і тому багато роботи після вихідних, – повідомила, поспішаючи, Олена, працівниця вокзалу. – Через постійний потік людей часто забувають та залишають речі, але ось повертаються по них рідко.
Міліціонер, оглянувши мене, пройшов далі, чим дуже порадував, бо я забув у сумці паспорт. Все, завтра обов’язково візьму із собою, адже я чужий і в іншому місті.

А тим часом у Полтаві учасник проекту Юрій Дюг ознайомився із вокзалами цього міста.

А тим часом у Чернігові учасник проекту Михайло Салітра побачив і відчув всі чернігівські вокзали.

А тим часом у Рівному Олександра Стародуб (Сушка) вражена розписами вокзалів.
Редактор: denis
28-03-2011, 16:25
Коментарів 0 Переглядів 8 981

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.