Мешканці Гравітону скаржаться, що Алею небайдужості в їхньому мікрорайоні перетворили на стихійний базар, там паркуються автівки. А ще збираються безхатченки та п’яниці.
"Люди з прилеглих сіл, які торгують на алеї, залишають після себе повно сміття. Напевно, в себе такого не роблять", – написала у спільноті "Активний Гравітон" Анжела ВОЛОШИНА.
– Ми так раділи, коли відкрили цю алею. Адже на Гравітоні ніде гуляти з дітьми – ні парку, ні скверика. Це було свято для всіх мешканців мікрорайону. Спочатку алея була дуже гарною, приємно було тут посидіти. Потім прийшли безхатченки й зайняли цей громадський простір. Враження, що алею обладнали для них, – обурюється мешканка мікрорайону Ірина. – Вони тут днюють і ночують. Йду вранці на роботу, а вони вже компанією сидять на лавицях. Повертаюся з роботи, а вони ще тут. А в туалет ходять під ближні багатоповерхівки.
Проєкт "Алея небайдужості" був реалізований у рамках "Бюджету ініціатив чернівчан". На її обладнання з міського бюджету виділили понад 600 тисяч гривень. Викладена візерунками плитка, білі антивандальні лавочки, ковані урни для сміття й ліхтарі з ажурним карбуванням… Усе було зроблено дуже гарно.
– Мені боляче дивитися, на що перетворюється наша Алея небайдужості. Робили все для мешканців Гравітону, щоби вони могли тут відпочивати з дітьми, – каже Оксана ФИЛИПЧУК, яка була ініціаторкою проєкту. – Створили ще одну сучасну відпочинкову зону між будинками №№ 273, 279, 283А, 285В, де колись була занедбана земельна ділянка. Але й там немає порядку. А у дворах що робиться! Трави по коліна, які ніхто не косить, повна антисанітарія. Тендер на обслуговування прибудинкових територій на Гравітоні нібито виграв підрядник, з яким мешканці не укладали жодних договорів. Тому не знаємо, до кого звертатися. Міська влада робить усе для центру, а на околиці не звертає уваги. Але тут теж живуть люди.
– Алею небайдужості зайняли сільські мешканці та перекупники, які продають тут овочі та фрукти, молочні продукти, розкладені на тротуарі або на землі. Вони паркують тут свої автівки, щоби було зручно з них торгувати, – розповіла громадська активістка Галина КАЗЮК. – А через дорогу, за декілька метрів, працює ринок "Нива", де є всі зручності для продавців: столи, вода, туалет. Але люди не хочуть платити тих кілька гривень. Ми не раз зверталися до управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради, проте жодної реакції. Зараз готуємо звернення до поліції, щоби допомогла навести порядок.
Часто буваю в Тернополі. Жодного разу не бачила на вулицях людей, які б чимось торгували, як це часто буває в Чернівцях. Чи то міська влада подбала, чи мешканці такі свідомі?..
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-07-2024, 11:38
0
3 291