RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Багато років я мешкала в дев’ятиповерховій панельці, де було централізоване опалення. А торік придбала квартиру в цегляній п’ятиповерхівці з індивідуальним опаленням.

Тому можу порівняти, що краще та вигідніше.

Централізований постачальник тепла у панельці не завжди вмикав опалення вчасно, тож доводилося мерзнути. Інколи температура повітря надворі опускалася до нуля або мінусових позначок, у квартирі було до 10-12 градусів тепла. Доводилося натягувати на себе теплі речі, куртку. Особливо важко було тим, у кого малі діти, та літнім людям. Я жила на восьмому поверсі, тож узимку було досить тепло. Зате мешканці нижніх поверхів постійно скаржилися, що в них дуже холодно.



Бувало й таке, що на вулиці температура підвищувалася до 17-18 градусів, а до батарей неможливо було доторкнутися – такі гарячі, доводилося навіть відчиняти вікна.

За опалення трикімнатної квартири платила щомісяця понад дві тисячі гривень. Окремо сплачувала за газ на побутові потреби та підігрівання води.

Зараз у мене індивідуальне опалення, що дуже зручно. Усі мешканці п’ятиповерхівки перейшли на нього. Я не залежна від постачальника, не прив’язана до початку чи завершення опалювального сезону, як було раніше. Можу вмикати тепло, коли треба, встановлювати комфортну температуру в помешканні, контролювати витрати. Плачу загалом за використані кубометри газу, куди входить не тільки опалення, а й приготування їжі, та цілодобову гарячу воду. Торік за листопад заплатила 828 гривень, за грудень і січень – по 1650, за лютий – 1300. До речі, трикімнатна квартира за площею майже така ж, як у панельці.

Відмовитися від централізованого опалення дозволяє закон про житлово-комунальні послуги. Відключення споживачів здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку. Та, щоби перейти на індивідуальне опалення, слід вкласти чималі кошти. Але вони окупляться вже за кілька років, а потім можна буде заощаджувати. Нормальний газовий котел коштує 15-35 тисяч гривень. Бажано замінити у квартирі радіатори, труби й терморегулятори, встановити лічильник. Плюс вартість проєктування і монтажних робіт.

– Зважаючи на зношеність обладнання й тепломереж, значний рівень неплатежів споживачів, не всі підприємства теплокомуненерго можуть якісно надавати послуги з опалення. У таких випадках як альтернативу можна розглядати перехід на індивідуальне газове або електричне опалення, – вважає експерт з енергоефективності Антон КОВАЛИШИН. – Як варіант, перехід на дахові чи прибудинкові газові котельні або твердопаливні, що працюють на біопаливі та вугіллі. Для опалення багатоповерхівок можна застосовувати й теплові насоси, які давно популярні у світі. У пригоді можуть стати й сонячні колектори, які використовуються у поєднанні з основним опаленням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Надія Будна
23-11-2023, 13:37
Коментарів 0 Переглядів 4 422

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.