RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чернівецький політехнічний коледж допомагає українській армії. Залучено весь колектив: викладачі, технічний персонал, студенти та їхні батьки. Вони плетуть "кікімори" та маскувальні сітки.

– Маємо замовлення від розвідників, снайперів і коригувальників вогню. Їм дуже потрібні захисні костюми, які дозволяють бути максимально непомітними у будь-яку пору року, – каже директорка коледжу Людмила ФЕСІК. – Ми організували виготовлення "кікімор", причому не тільки в Чернівцях, а й в інших містах за сотні кілометрів. Хочу подякувати нашим майстриням-трудівницям: Тетяні та Альоні Максимовим, Наталії Крухольській, Наталії Оксіній, Наталії Овчинніковій, Ользі Кравчук із доньками. Виготовлення "кікімор" – дуже складний процес. На тканину нашивають смужки з мішковини, до яких прикріплюють нитки. Також плетемо маскувальні сітки для військової техніки. Дмитро Красковський надав нам 480 квадратних метрів сітки, яку використовуємо як основу для маскувальних сіток. Недавно відбулася зустріч із нашим випускником Олексієм Босовичем, який зараз захищає Україну. Дуже пишаємося ним. Передали через Олексія на передову системи скидання для дронів, хвостовики та маскувальні сітки. Виготовили десять маскувальних сіток для батальйону "Карпатська Січ", артилеристів і танкістів на донецькому напрямку.



Майбутні конструктори коледжу збирають і тестують для військових зарядні станції, хвостовики та системи скидання для дронів. Серед юних винахідників – Олександр Балан, Володимир Божеску, Валентин Гакман, Денис Гідора, Олексій Гловацький, Олександр Колдинін, Андрій Купчанко, Іван Скрипніченко.

У приміщенні Літнього театру волонтери теж плетуть маскувальні костюми та сітки для військових. Дехто приходить після роботи, а дехто бере тканину, щоби працювати вдома. Надсилають їх поштою. Одну "кікімору" роблять приблизно 40 годин, а маскувальну сітку на сто метрів – тиждень. Тканину закуповують за свої гроші, також допомагають друзі та благодійники.

У соцмережах чернівчани навіть створили групу "Маскувальна сітка".

"За лютий ми сплели 67 маскувальних сіток – це 1206 квадратних метрів захисту для наших бійців. Передали військовим 84 сітки – це 1512 метрів квадратних, – повідомила Олена Харитонова. – Завдяки донатам маємо можливість закуповувати спанбонд для маскувальних сіток і "кікімор". Цей матеріал недешевий, але він легкий та не промокає, порівняно з бавовняно-паперовим. На нього перейшла більшість українських волонтерів. Нам дуже потрібні кошти для придбання матеріалу, бо запитів від військових багато. Гроші можна переказувати на рахунок "ПриватБанку": 5168752083058472".

За словами військового капелана отця Василя Гасинця, також потрібні кошти на ремонт позашляховика підвищеної прохідності для евакуації поранених бійців. Гроші переказувати на рахунок: 5167803208456843, "Ощадбанк".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Надія Будна
24-03-2023, 15:00
Коментарів 0 Переглядів 1 594

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.