Загородження навколо майданчика має вкрай неестетичний вигляд: погнулося, полиняла фарба.
Літній чоловік висипає в контейнер сміття прямо з відра. "Треба спершу скласти його в пакет, бо ви забруднюєте контейнер", – кажу. "Звідки візьму гроші на ті пакети? Пенсії не вистачає на їду, а ви мені про пакети", – сердиться чоловік.
– Знову утворили стихійне сміттєзвалище. Зносять сюди всякий непотріб, неможливо підійти до контейнерів, – обурюється хлопець, який проходить повз. – На євроремонт та придбання нових меблів грошей вистачило, а щоби вивезти старий мотлох, то вже забракло. Хочуть, аби це зробили безкоштовно. Така свідомість у наших людей.
Двірник Олег розповів, що люди часто запихають у контейнери важкі мішки з будівельним сміттям, від чого ті ламаються, гнуться. А також йому щодня доводиться збирати залишки їжі, яку приносять і розкидають для голубів добросердні мешканці.
Державні санітарні норми зобов’язують проводити періодичне миття та дезінфекцію сміттєвих контейнерів (влітку не менше одного разу на 10 діб, в інший період – не менше одного разу на місяць). Але хто бачив, щоби їх взагалі коли-небудь мили, тим більше дезінфікували. Принаймні, я не бачила жодного разу. Чернівчани навіть помістили на сайті міськради відповідну петицію з вимогою навести порядок зі сміттєвими контейнерами.
Упродовж місяця комісія перевіряла санітарний і технічний стан контейнерних майданчиків та контейнерів на території міста. До її складу входили представники різних служб: департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства, департаменту інфраструктури та благоустрою, управління порядку та контролю за благоустроєм. Виявили 249 порушень, які зафіксували на фото. Багато майданчиків перебували в незадовільному стані. Контейнери були брудні та без кришок, недезінфіковані. Акти обстеження надіслали виконавцям послуг, які повинні швидко усунути всі виявлені порушення. Будемо сподіватися, що тепер сміттєві контейнери регулярно митимуть. І до них можна буде підійти, не затикаючи ніс. Хоча багато залежить і від самих мешканців.
Моя знайома Віра, яка вже давно перебуває на заробітках у Греції, розповіла, що навіть під час літньої спеки від сміттєвих контейнерів не чути неприємного запаху. Може, тому, що греки сортують сміття і складають його в окремі контейнери, а не скидають усе в один.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram