RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Тільки встигла розрахуватися в супермаркеті за покупку і вийти надвір, як прозвучала сирена повітряної тривоги. На Гравітоні вона звучить декілька разів і дуже голосно. "Прокляті москалі, не можуть ніяк заспокоїтися. Тільки зібралася в магазин – а тепер його, напевно, зачинять на час тривоги. Ні додому повертатися, ні на вулиці гуляти" – обурювалася жінка з малою дитиною на візку.

Дорогою побачила стареньку бабусю, яка продавала невеликі букетики гвоздик. Купила один. Зауважила, що в жінки тряслися руки, коли вона подавала мені квіти. "Так боюся, коли це почую, що аж серце з грудей вилітає, – зізналася бабуся. – Я прожила на світі 84 роки. Народилася перед війною. Хоча була ще дуже мала, але добре пам’ятаю ті страхіття. Не думала, що знову доживу до такого. Аби ті люди, що затіяли цю страшну війну, не знали добра ні на цьому, ні на тому світі".

Проходжу повз дитячий майданчик. Там гуляє чимало дітей. На лавці сидить хлопчик років шести, закривши руками вуха, і голосно повторює: "Не хочу цього чути". Мама його заспокоює: "Нічого страшного не буде, скоро все затихне. Коли тато їде в машині, він теж так сигналить. Дивися, наша Софійка не боїться, хоча вона менша від тебе". "Я не боюся", – каже молодша сестричка і гладить брата по голові.

Підходжу ближче. "Лякається звуку сирени?" – запитую. "Так, особливо ввечері та вночі. Прокидається, починає плакати, кричить, що не хоче війни, бо нас усіх уб’ють. Нелюди, так налякали мені дитину. Тепер спить зі мною та чоловіком. Уже навіть не знаю, що робити. Напевно, доведеться звернутися до лікаря", – зітхає жінка. Сирена замовкає, хлопчик заспокоюється.

– Чому не йдете з дітьми у сховище? – цікавлюся.

– Вони не хочуть, – відповідає жінка. – Коли були перші сирени, ми спускалися в сховище, що на території школи. Навіть вночі дітей будили. Але там дуже темно, немає умов. Зараз уже не ходимо. Може, це неправильно та небезпечно. Слава богу, в Чернівцях поки що не стріляли.
Біля будинку зустрічаю знайому. "Хочу поїхати на базар на Зелену. Треба купити помідори, огірки, кабачки, бо там дешевше, – пояснила Зіна. – Не знаю тільки, чи їздять тролейбуси під час тривоги". "По-моєму, не їздять. Невдало ти зібралася", – зауважую.

– Як тут вгадати, коли сирена може прозвучати будь-якої хвилини. На початку війни я дуже лякалася цих звуків. Ми швидко вимикали світло, воду, газ і спускалися всі з дев’ятого поверху в сховище. Бувало, не виходили звідти по дві-три години, – пригадує жінка. – Потім сиділи в коридорі. Навіть обладнали там куточок з ковдрами та подушками. А останнім часом уже навіть не реагуємо. Не думала, що можна до цього звикнути. Нічого не вимикаємо, продовжуємо займатися своїми справами. Якось я варила варення з полуниць. Дивимося кіно, чоловік читає книжку, син слухає музику. Це трохи заспокоює.

P.S. Обласна військова адміністрація та військові попереджають, що під час повітряної тривоги необхідно спуститися в укриття. Адже ворожі ракети можуть дістати будь-яку точку України. Під час ракетних обстрілів безпечних місць, окрім укриттів, на території нашої держави немає.
Редактор: Надія Будна
7-07-2022, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 2 205

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.