RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Надії Будної » «Ніби в кіно, де немає війни». Блог Надії Будної

Минулої неділі у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту презентували унікальний проєкт "Смаки Буковини". До книжки, проілюстрованої надзвичайно гарними світлинами дизайнерки Кіри Ставчанської, увійшли 129 традиційних буковинських страв 71 кухарки. Для цього творчій команді Буковинського центру культури і мистецтва довелося провести 36 експедицій, пройти понад 10 тисяч кілометрів доріг до найвіддаленіших сіл та хуторів.

Напевно, вперше від початку війни зібралися сотні людей, багато у вишиванках. "Ми прийшли всією родиною з дітьми та внуками, – каже чернівчанка Марія Василівна. – Довго вагалися – йти не йти. Війна, гинуть люди, на душі так сумно – не до розваг та веселощів. Але донька наполягла: "Це благодійний захід, будуть збирати кошти для потреб наших бійців, треба долучитися. Маємо єднатися навколо своїх традицій". Я родом із Вижниччини, дуже люблю готувати. Найбільше мої домашні полюбляють начинку, голубці, банош з грибами, вареники з вишнями. Може, купимо книжку "Смаки Буковини". Я вже її бачила. Правда, дорога, але дуже гарна".

Біля мене на лавиці сидить симпатична жінка у капелюшку. Коли почали роздавати обрядовий поминальний хліб, вона взяла шматочок і ледь не розплакалася.

– У нас теж є така традиція – давати калачі за померлих. Я приїхала з Миколаївщини з донькою і маленьким внуком. Там у мене залишилася мама, яка відмовилася виїжджати. Сказала, що хоче померти у своїй хаті. Дуже хвилююся за неї, бо там постійно стріляють, – говорить тремтячим голосом пані Оксана, з якою ми познайомилися. – Ви навіть не уявляєте, що росіяни виробляють – справжня орда. Розбивають двері, заходять у будинки, грабують. А те, що не можуть забрати, нищать і спалюють. Хіба так чинять люди? Розбили сільський цвинтар, пам’ятники й труни валяються. Моя знайома поховала там маленького сина. Його могилку теж зруйнували. Знаєте, я тут сиджу, і таке враження, ніби дивлюся кіно, де немає війни. Люди у святковому вбранні, грають музики, пригощають місцевими стравами. А я перебуваю на зовсім іншій хвилі. Думаю щохвилини про рідних і знайомих, які залишилися там. Чи побачу ще їх живими?

Біля однієї з музейних хатин зустріла пані Віту з Краматорська. "Мені дуже тут подобається, – каже жінка. – У моєї бабусі теж була така хатина з призьбою, ми дітьми любили сидіти на ній. Потім її розвалили і побудували новий будинок. Зараз його розбомбили. Добре, що бабуся не дожила до цієї війни, не побачила руїн. Я зараз вишиваю собі сорочку. Давно мріяла про таку. Може, дошию, поки повернуся додому. У Краматорську щороку проводили День вишиванки – це було справжнє свято для людей. Наступного разу одягнуся у свою нову сорочку".

Серед учасників дійства розіграли п’ять примірників книжки "Смаки Буковини". Вдалося зібрати 6200 гривень, які перекажуть на потреби ЗСУ.
Редактор: Надія Будна
23-06-2022, 10:51
Коментарів 0 Переглядів 1 880

Теги -
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.