У маршрутку заходить літня жінка, дає водієві десятигривневу купюру. Отримавши три гривні здачі, дивується: "Казали, що тепер треба вже платити за проїзд дев’ять гривень. Скасували це рішення, чи як?". "Не скасували. Дев’ять гривень треба буде платити з першого лютого", – відповідає водій.
– Тоді, напевно, замість цих старих маршруток уже будуть їздити нові гарні автобуси, – каже пасажирка.
– А ви знаєте скільки коштує новий автобус? Майже сто тисяч доларів. То скільки мені треба заробляти, аби його придбати. Тоді проїзд повинен коштувати щонайменше 15-20 гривень, – зауважує водій. – Зараз усе подорожчало. Цих грошей вистачить хіба що на зарплату, пальне та запчастини.
– Тоді навіщо підвищували плату за проїзд, якщо нічого не зміниться? – не вгамовується пасажирка.
– Бо інакше маршрутки взагалі не їздитимуть. Не вигідно, маємо самі збитки, – категорично заявив водій.
– Та вони і так їздять, як хочуть, – долучається до розмови чоловік на передньому сидінні. – Ніде на зупинках немає графіків руху, якого ніхто не дотримується. Буває, що доводиться чекати на маршрутку по 30-40 хвилин. Квитки водії не видають. Ви теж не дали мені квиток.
– Я голосувала за Клічука і його партію, бо вони обіцяли, що наведуть в місті порядок, зроблять життя чернівчан комфортнішим. А тепер тільки підвищують ціни на все: комуналку, проїзд у маршрутці. При цьому зарплата не стає більшою, – скаржиться жінка у світлій курточці років 40-ти. – Моя донька їздить щодня до школи маршруткою. Гадала, що хоча би учням знизять вартість проїзду до чотирьох гривень, або він взагалі буде безкоштовний. Однак виявилося, що діти теж мусять сплачувати повну вартість квитка. За день – це 18 гривень, а за місяць набігає чимала сума – понад 400.
– Мій син живе в Івано-Франківську, я часто буваю в нього. Там проїзд у маршрутках коштує десять гривень. Та якщо розраховуватися банківською карткою, то платиш уже вісім гривень, – розповідає одна з пасажирок. – Син та невістка мають спеціальні транспортні картки "Галка", то вони платять шість гривень. Студентам проїзд обходиться у п’ять гривень. А школярі взагалі їздять безкоштовно.
– Не на часі це підвищення, бо люди і так бідують, – роздумує чоловік на передньому сидінні. – Та й за що платити більше? Маршрутки старі, всередині брудні, сидіння протерті до дірок, двері на ходу відчиняються. До пандемії квиток у маршрутках коштував п’ять гривень. На час карантину в режимі спеціальних перевезень вирішили, що тимчасово підвищать проїзд до семи гривень, бо беруть пасажирів тільки на сидячі місця. Зараз маршрутки знову повністю забиті. Тож виходить, що вони не тільки не повернулися до колишнього тарифу, а ще й підвищили вартість проїзду на чотири гривні, тобто майже вдвічі. Дурять, як тільки можуть.
24-01-2022, 14:58
0
2 471