Прихід Нового року чернівчани відзначали гучними канонадами феєрверків. Від цієї розваги страждають не тільки літні й хворі люди, але й тварини та птахи, для яких гуркіт феєрверків перетворюється на справжні тортури.
У Чернівцях десятки птахів загинули внаслідок вибухів феєрверків у новорічну ніч, повідомила на своїй сторінці у соцмережах волонтерка із захисту диких тварин Вікторія Гусарова і виклала фото мертвих голубів. Вона риторично запитала: "Нам було весело? А їм боляче".
– Лише в одному парку в центрі міста ми знайшли дев’ять мертвих птахів. Вони загинули внаслідок вибухів феєрверків цієї ночі, – повідомила волонтерка. – Всіх птахів ретельно оглянули. Вони були вгодовані, не мали зовнішніх ознак захворювань. Птахи загинули від ударів. Про це свідчить цианоз слизових і черевної порожнини, кровотеча з дзьоба та клоаки. Пташки злякалися салютів та летіли в нікуди, у паніці врізавшись у паркани чи дерева.
– Наш собака у новорічну ніч так налякався феєрверків, що ледве не помер, – поскаржилася чернівчанка Софія. – Він тремтів від страху, заховався під ліжко, звідки не вилазив до ранку. Таке повторюється щороку під час свят. Підготувати тварину до такого стресу неможливо – раптового вибуху лякається навіть дресирований собака.
Зоозахисники стверджують, що тварини і птахи не витримують стресу від гучних вибухів і можуть навіть загинути від переляку.
– У собак та котів святкові феєрверки можуть спровокувати серцевий напад із летальними наслідками. Тварини не люблять шуму і бояться його, гуркоту. Скажімо, собака здатний почути звук на відстані декількох сотень метрів, отож можна тільки уявити, які відчуття у нього викликає салют. Деякі під час прогулянки зриваються з повідків і потрапляють під автівки, – пояснив Ігор Скільський, завідувач відділу природи краєзнавчого музею. – А птахи у паніці
дезорієнтуються в просторі, вдаряються в дерева, будинки, високовольтні лінії і гинуть або калічаться. Найбільше страждають голуби та дрібні пернаті: горобці, дрозди. Тому я рішуче проти салютів, феєрверків і петард. Ця сумнівна радість може вартувати життя тварині або птаху.
Святкові феєрверки, за твердженням лікарів, можуть також зашкодити здоров’ю літніх людей і маленьких дітей.
У багатьох містах, зокрема в Києві, Львові, Полтаві, Луцьку, заборонили використання святкових феєрверків. Їх дозволили запускати на відстані не менше ста метрів від житлових будинків. Щоправда, діють ці заборони здебільшого на папері та в уяві міських чиновників.
На жаль, немає жодного законодавчого акту, який би забороняв використання піротехніки в Україні.Щонайбільше, можна отримати штраф за порушення "режиму тиші" – від 250 до 510 гривень. Тому йдеться, напевно, лише про моральну відповідальність за порушення спокою людей, тварин і птахів. Але хто ж у нас на таке зважає…
10-01-2022, 14:40
0
2 611