RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях катастрофічно не вистачає вуличних урн для сміття. Подекуди двірники використовують старі відра, миски або картонні коробки, які підбирають біля контейнерів. До 600-ліття міста на площах встановили гарні ковані попільнички, але невдовзі вони кудись зникли. Щоправда, нещодавно бачила одну на площі Пресвятої Марії – вона була доверху заповнена сміттям.

На передостанній зупинці громадського транспорту, що на Гравітоні, є кілька урн, але всі вони в страшному стані: погнуті, брудні, спалені. Одногрупниця зі Львова, котра гостювала у мене, навіть сфотографувала їх на мобільний, аби показати знайомим. "У нас такого не побачиш, – запевнила Орися. – У Львові урни встановлені через кожні 50 метрів. На відміну від ваших, вони чисті. У центрі є чавунні з логотипом міста. Місцеві газети писали, що вони коштують по п’ять тисяч гривень. А ще важать понад 300 кілограмів, так що вкрасти їх неможливо".
Сподобалися Орисі урни з чеканкою на алеї Небайдужості. Проте неприємно вразило, що вони теж досить забруднені через те, що в них немає сміттєвих мішків. Тому двірники витягують звідти сміття руками. "У наш час це така дикість. Невже ваше місто настільки бідне, що не може придбати сміттєві мішки для урн?" – дивувалася моя гостя

Якщо пройтися міськими вулицями, то навіть у центрі можна зауважити відсутність сміттєвих урн. Днями вийшла з тролейбуса, тримаючи в руках квиток. На вулиці Петровича не було жодної урни, щоби його викинути. Чоловік, який йшов попереду, запалив цигарку і жбурнув порожню пачку на тротуар. Після мого зауваження, підняв її. "А що з нею робити? Хіба що додому нести", – обурювався.

Звертаю на вулицю Вірменську. Але і там не бачу урни. І лише на вулиці Кобилянської вдалося викинути квиток в урну біля книжкового магазину. "Сюди приходить багато туристів. Могли би встановити гарні ковані урни з емблемою Чернівців біля лавиць, – зауважує Анастасія Мирославівна. – Є металеві урни біля деяких магазинів та кав’ярень, але вони не пасують до загального вигляду цієї старовинної вулиці.
Нещодавно їздила в Івано-Франківськ, де живе моя донька. То там урни стоять через кожні 20-30 метрів. Тому ніхто не кидає сміття під ноги. А в нас, буває, і на кілометровій відстані немає жодної урни. Гадаю, це одна з причин, чому наше місто таке засмічене.

Скверик навпроти кінотеатру "Чернівці" майже повністю забудований. Тут стоять розбиті бетонні урни, з яких ледь не випадає сміття. "Треба ставити більші, бо ці дуже маленькі, – каже Валерій Степанович, який сидить на лавиці. – Власники закладів мають кошти на будівництво, а чистотою навколо не переймаються. Могли би придбати гарні нові урни. Хоча це проблема всього міста. Ще коли мером був Микола Федорук,то він дбав про все, зокрема і про сміттєві урни. Відтоді вони вже поламалися, треба їх міняти. Та судячи з усього, нинішню міську владу таке не турбує".
22-11-2021, 12:35
Коментарів 0 Переглядів 2 737

Теги - блоги
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.