RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Якщо часто їздиш у Чернівцях громадським транспортом, то звертаєш увагу на багато речей, які не подобаються. Мене, наприклад, дратують безкінечні розмови деяких пасажирів по мобільному телефону. При цьому вони знімають захисні маски, що заборонено. Чоловік років 40-ка голосно розповідає, що він робив зранку і куди збирається йти ввечері, причому часто вживає нецензурні слова. Жінка в червоній курточці описує весілля, на якому побувала: "Їсти не було особливо що. Подавали лише три гарячі страви. За ті гроші, що ми подарували, можна було у кращий стіл накрити". Чоловік праворуч розповідає комусь із подробицями про візит до лікаря, здані аналізи. І так усю поїздку.

– А мене дратують пасажири, які замість того, аби пройти вглиб салону тролейбуса чи автобуса, скупчуються біля дверей, – каже моя знайома Ніна. – Так можна травмуватися або навіть випасти, бо двері відчиняються автоматично. Зрештою, хоча би трохи думали про тих, кому незабаром виходити. Адже людям доводиться буквально розчищати собі шлях і силоміць розштовхувати тих, хто заступає прохід. А ще мене дратують пасажири, а це здебільшого молодь, які заходять із наплічниками й не знімають їх. Якось хлопець вдарив мене боляче у спину, зачепив блузку і порвав її. І навіть не вибачився.

– Є особливий вид пасажирів, які швидко забігають у маршрутку, займають місце і задоволено вмощуються на сидіння. А потім тицяють гроші тим, хто стоїть, і просять передати їх. Такі люди мене дуже дратують. Спершу заплати за проїзд, а потім уже сідай, – обурюється Сергій Костянтинович. – Також дивує манера деяких водіїв огороджувати сидіння біля себе мотузкою або ланцюжком, щоби пасажири не сідали. Начебто роблять це з метою особистої безпеки. Хоча маршрутка переповнена – аж тріщить, а одне місце порожнє, бо так хочеться водієві.
Ми нібито знаємо, що в громадському транспорті слід поступатися місцем людям похилого віку, людям з інвалідністю, вагітним, але останнім часом таке можна вкрай рідко спостерігати.

– Я просто не можу дивитися, коли сидить хлопець і слухає музику в навушниках, а поруч ледь стоїть бабуся. Хочеться підняти його і запитати: "Хто тебе так виховував, хлопче? Адже це може бути твоя бабуся", – не приховує емоцій 72-річний Павло Дмитрович. – Також мене дивує, коли заходить мама з дитиною 8-12 років і просить звільнити їй місце. Неодноразово бачив, як підводилися чоловік чи жінка у віці. "Навіщо ви це робите?" – казав їм. "Та нехай посидить дитина, бо стомилася в школі", – чув у відповідь. Невже такий великий хлопчик чи дівчинка не може постояти дві-три зупинки, тримаючись за поручні?

Отож, їдучи в тролейбусі чи автобусі, треба дбати не лише про власні інтереси, а й не забувати про інших людей, які їдуть із вами поряд…
Редактор: Надія Будна
15-10-2021, 15:04
Коментарів 0 Переглядів 2 317

Теги - блоги
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.