RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На зупинці громадського транспорту жінка голосно розповідає своїй знайомій, що її син вступив на юридичний факультет Чернівецького університету.

"На державне замовлення"? – запитує та. "Та ні, на контракт, бо на державне балів не вистачило, – каже жінка. – Треба буде платити за навчання щороку більше 32 тисяч гривень. Трохи склали грошей, трохи дідусі з бабусями допоможуть. Якщо треба, то візьмемо кредит у банку".
До їхньої розмови прислухається літній чоловік. "Мій внук теж закінчив юридичний факультет, а потім довго не міг знайти роботу. Зрештою поїхав до Німеччини на заробітки. Зараз працює там на заводі, щоби відробити гроші, які заплатили за навчання син із невісткою, – розповідає чоловік. – Шкодує, що чотири роки витратив. І вашому синові, може, також не варто було йти на юридичний. Бо тих юристів дуже багато розплодилося. Краще було обрати якусь іншу професію, щоби можна було влаштуватися на роботу.Скажу про себе. Після закінчення восьми класів я пішов навчатися в училище.Там мене і одягали, і годували, і стипендію платили. Все життя пропрацював зварювальником, мав шостий розряд.То заробляв більше, ніж наш начальник цеху. Але зараз ніхто не хоче йти в училище. Усі чомусь бояться робітничих професій, хочуть мати вищу освіту. Це вже стало якоюсь дурною модою. А чи зможуть потім влаштуватися і заробляти гроші,не думають".

– Я дуже прагнула, щоби мій Максим навчався на юриста, бо це так престижно. Щоправда, він не дуже хотів туди йти, але я переконала його. Хоча би диплом буде мати, дітям своїм покаже. Не зможе знайти роботу за спеціальністю, то піде зі мною на Калинку або поїде, як ваш онук, на заробітки. Якось воно буде, – заспокоює себе жінка.

– Це ви зараз так кажете, а потім будете думати по-іншому, коли доведеться утримувати дорослого сина, – заперечив чоловік.

Донька моєї знайомої закінчила економічний факультет, бо так хотів батько, який працював головним бухгалтером на фірмі. Кілька місяців вона не могла знайти роботу, потім влаштувалася касиром у банк. Але там протрималася недовго.

– Ще після закінчення школи я хотіла навчатися на перукарку, бо мені подобалося вигадувати різні зачіски. Проте тато був категорично проти. Мовляв, що це за професія така – бавитися з волоссям. Треба обов’язково здобути вищу освіту. Але економіка та фінанси – це не моє, – зізналася Марина. – У цьому я остаточно переконалася, коли почала працювати в банку. Розповіла про це своєму хлопцеві, він сказав: "Це твоє життя, і ти повинна сама обрати для себе професію". Його підтримка мені дуже допомогла. Я пішла з банку, закінчила перукарські курси. Тепер у мене є улюблена робота, про яку мріяла з дитинства. А ще я відкрила власну перукарню. Диплом про закінчення університету заховала в шухляду. Тато спочатку сердився на мене, а потім змирився. Я переконалася, що не завжди треба слухати батьків у виборі своєї професії.
13-08-2021, 16:39
Коментарів 0 Переглядів 3 273

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.