Мешканці Гравітону обурені, що Алея Небайдужості в мікрорайоні перетворилася на місце зібрання безхатченків та пияків, які майже цілодобово перебувають тут і розпивають спиртне.
– Для кого робили цю алею? Гарно, але майже скрізь, особливо біля дитячої поліклініки, самі алкаші на лавках сидять. Вони зараз герої! Дивитися на це гидко, – написав на сторінці спільноти "Активний Гравітон" Іван Луспеник. – Як це лихо здолати?
– Та вони тут і днюють, і ночують, – говорить пані Тетяна, яку зустріла на алеї. – Коли було холодно, то безхатченки ховалися у підвалах. Щойно потеплішало, то перейшли сюди. Йду вранці на роботу, а вони цілою компанією вже сидять на лавках. Повертаюся з роботи, а вони ще тут. На ринку, що через дорогу, є "генделики-наливайки", де продають горілку на розлив. Ось вони і бігають туди. А "в туалет" ходять під ближню багатоповерхівку. Як зробили алею, то її одразу окупували п’яниці. Сидять тут щодня за будь-якої погоди. Бачите, в смітнику порожні пляшки з-під горілки та пива. Це вони залишають.
На одній із лавок біля дитячої поліклініки спить чоловік, він якого на десятки метрів чути алкоголем. "Дивіться, влігся з брудним взуттям на білу лавку. Як потім на неї сісти, – обурюється молода жінка з дитиною у візочку. – Ми так раділи, коли відкрили цю алею. Адже на Гравітоні немає де гуляти з дітьми: ні парку, ні скверика. Це було свято для всіх мешканців мікрорайону. Спочатку алея була дуже гарною, приємно було тут посидіти. Потім прийшли безхатченки і зайняли цей громадський простір. Враження, що цю алею обладнали для них.
До чоловіка на лавці підходить хлопець, трясе за плече: "Вставай!". Той розплющує очі, бурчить щось і знову засинає. "Та він такий п’яний, що його з місця не зрушиш. Треба викликати поліцію", – радить літня жінка, що проходить повз. "Та що поліція з ним зробить? Скажуть, що він не буянить, порядок не порушує. Ось якби когось побив, тоді його би забрали. А так…", – хлопець махає рукою і йде.
На сусідній лавці сидять троє чоловіків і жінка. Вони голосно сміються, передають одне одному пляшку горілки і палять. "Та я тут щодня таке бачу. Невже немає на них ради?" – зітхає літня жінка.
Проєкт "Алея Небайдужості" був реалізований у рамках "Бюджету ініціатив чернівчан". На його обладнання міська рада виділила понад 600 тисяч гривень. Викладена візерунками плитка, що нагадує вишивку, білосніжні лавки, урни для сміття та ліхтарі зроблені однаковою ажурною чеканкою… Усе було зроблено дуже гарно. Проте алею неодноразово плюндрували варвари: ламали все, викрадали смітники, забруднювали лавки. А тепер вона "полюбилася" безхатченкам та п’яницям. Чи не задорогий подарунок для них? І хто все-таки вижене їх звідси? Це запитання до міської ради та поліції.
3-06-2021, 17:35
0
3 775