Перед великодніми святами чернівчани активно прибирали свої квартири: мили вікна, тріпали килими, виносили все зайве. На Гравітоні контейнери були переповнені. Біля них валялися старі меблі, одяг, зрізані гілки дерев, мішки з будівельним сміттям.
– На євроремонт грошей вистачило, а щоби вивезти відходи – то вже забракло, – обурюється хлопець, який намагається запхати у переповнений контейнер пакет зі сміттям. – Мій сусід теж зараз робить ремонт у квартирі. Я бачив, як він пізно ввечері виносив мішки з будівельним сміттям і складав їх біля контейнерів. Кажу йому: "Замов трактор, тай вивези це все". Він: "Не буду я гроші платити, вивезуть безкоштовно". Така свідомість у наших людей.
Учителька хімії Чернівецької школи № 28 Валентина Старовойт теж переймається чистотою мікрорайону Гравітон, де проживає. Жінка власноруч розчистила територію, де раніше був смітник, і посадила там квіти. Вони цвітуть із ранньої весни до пізньої осені. Спочатку нарциси, тюльпани, півонії, пізніше – іриси, ромашки, чорнобривці, флокси, хризантеми. Мешканці приходять милуватися цією красою, фотографуються. Та не всі…
"Мене неприємно вразило ставлення деяких людей до праці інших. Перед великодніми святами комунальники і двірники вивезли гори зрізаного гілля та різний непотріб, який накидали біля сміттєвих контейнерів. Та тішитися чистотою можна було лише декілька днів. Уже на Великдень біля контейнерів валялися викинуті старі двері та інший непотріб. Навіть таке велике свято не стало перепоною для людей, аби забруднити місця спільного користування та зіпсувати святковий настрій. Головне, щоб у власній оселі було чисто, а все інше їх не стосується, – не стримує емоцій пані Валентина на соцсторінці "Активний Гравітон". – Який приклад подаємо дітям? Із давніх-давен кожен українець починав прибирання за парканом свого подвір’я, потім уже у своєму дворі, і лише потім у хаті. Давайте повернемося до цих народних традицій і зробимо території біля наших будинків чистими та квітучими. Щиро вдячна людям, які садять дерева, кущі та квіти. Бачиш це – і душа радіє".
"Наші люди не поважають один одного, і, відповідно, не поважають працю інших", – пише Катерина Олійникова.
Звичайно, можна скаржитися на порушників за викидання великогабаритного сміття на контейнерних майданчиках відповідним службам, а ті складуть на них протоколи. Штраф становить від 340 до 1360 гривень. "Але ж хто буде ловити вечорами і ночами людей, які зносять сюди непотріб, – каже моя знайома.
– Зрештою, це не вирішить проблему. Треба піднімати культуру наших людей. І починати слід з дитячих садків та шкіл…".
6-05-2021, 15:16
0
2 765