RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Якщо прогулятися спальними районами Чернівців, то складається враження, що потрапив на занедбаний хутір. Мешканці деяких багатоповерхівок облаштували городи на прибудинковій території. Клаптики землі загородили колючим дротом, дошками, гіллям, палками, бильцями від старих ліжок. Садять петрушку, цибулю, часник, квасолю, навіть картоплю.

– Дивіться, що ці люди поробили, – обурюється Дмитро Васильович, показуючи городи біля кооперативної дев’ятиповерхівки на Гравітоні. – Це якась дикість! Якось до нас приїжджали родичі зі Львова, то дивувалися з побаченого. Навіть сфотографували огорожу з колючого дроту, сказали, що покажуть знайомим. Мені було так соромно. Якщо люди не усвідомлюють, що чинять неправильно, то треба силоміць знести ці дроти і паркани. Натомість облаштувати тут зону відпочинку: посадити квіти, посіяти траву, встановити лавиці. Буде добре і для дітей, і для літніх людей.

– На мене ці городи справляють гнітюче враження, – каже 20-річна Настя. – Прибудинкові території належать усім мешканцям, тут можна садити лише квіти, дерева, кущі. А дехто чомусь думає, якщо ця земельна ділянка знаходиться під його вікнами, то вона належить йому. Наша сусідка теж захопила клаптик, загородила його дротом. Якось хлопчики зірвали абрикоси з нібито її дерева, хоча його посадили вже давно. Вона накинулася на них, почала сваритися.

– Такий безлад можна побачити лише у нас, – переконана мешканка вулиці Героїв Майдану Раїса Миколаївна. – Ми з чоловіком декілька років жили в Німеччині, в містечку Вюнсдорф. Німці передусім дбають про порядок біля своїх будинків. Там дуже багато квітів, майже стерильна чистота. Навіть траву розчісують великим пластмасовим гребінцем. Треба розвивати культуру і в наших людей, виховувати їх.

– А моя бабуся садить під вікнами нашої квартири квіти, які цвітуть від весни до осені, – хвалиться шестикласниця Софійка. – Є підсніжники, нарциси, тюльпани, ромашки, півонії, лілії, айстри, чорнобривці, хризантеми. Ми посадили кущі форзиції та барбарису, які гарно цвітуть.

Комунальники скаржаться, що вони вже багато років воюють із самовільними городами біля багатоповерхових будинків. Дехто з мешканців дослухався і зніс загородження, а дехто продовжує садити городину. Хоча, згідно з законом, самовільне захоплення земельної ділянки комунальної власності вважається правопорушенням. За городи біля багатоповерхівок передбачено штрафи: для фізичних осіб – 340-1360 гривень, для юридичних – 850-1700.

Працівники санепідемстанції не радять вирощувати овочі та зелень біля міських багатоповерхівок, бо це шкідливо. Там земля забруднена важкими металами від транспорту, бродять безпритульні тварини. Тому краще посадити квіти і милуватися ними…
22-04-2021, 16:01
Коментарів 0 Переглядів 3 148

Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.