RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

21 березня – День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Це професійне свято людей, без яких неможливо уявити наше повсякденне життя.

Вони дбають про чистоту міста, завдяки їм у наших домівках тепло, надходить газ, світло, з кранів тече вода. Хоча ми часто нарікаємо на їхню роботу. Можна почути: "Якби ви подивилися у Німеччині… Якби ви побачили в Польщі… Які там всюди порядки!"

Та при цьому ніхто не говорить, що ставлення людей до чистоти там теж інше. І мало хто знає, що в Чернівцях більшість працівників комунальної сфери – пенсійного віку. Це переважно сільські мешканці, міських – одиниці.

У найближчому майбутньому може статися так, що не буде кому прибирати місто та обслуговувати чернівчан.

– Містяни часто нарікають, що брудно, але самі смітять, – каже інженерка із садово-паркового господарства тресту зеленого господарства Алла Хомутовська. – Наші працівники прибирають міські площі та сквери. Скаржаться, що їхню працю не шанують. Скажімо, на Театральній площі вигулюють домашніх собак, діти ходять під ялинки в туалет. Зробиш зауваження, а у відповідь: "Це ваша робота. Ви за це гроші отримуєте". Та чомусь міські жителі не йдуть до нас заробляти. Це й зрозуміло: робота важка, брудна. За будь-якої погоди треба підмітати, виносити сміття, чистити сніг, згрібати опале листя, сапати на клумбах, садити та обрізати дерева, косити траву.

Двірник Олег Шабанов, який прибирає біля нашої багатоповерхівки на Гравітоні, доїжджає щодня маршруткою з Остриці. Встає зранку в половині п’ятої, а в шостій вже береться до роботи.

"Працюю здебільшого до 13:00-14:00, а восени та взимку довше. Маю третю групу інвалідності. З дитинства хворію на дитячий церебральний параліч, – розповів Олег. – Мешканці по-різному ставляться до мене. Дехто вітається, дякує. Хоча, буває, зробиш зауваження, що смітить, і почуєш: "Тобі за це гроші платять". А мені хочеться порадити: "Спробуй хоча би один день попрацювати за мене, тоді не будеш так казати". Трапляється, що викидають сміття через вікна або залишають пакети біля вхідних дверей. Я хочу, аби було чисто на територіях, які прибираю. Але треба, щоби мешканці ставилися з більшою повагою до праці двірника, не смітили. Аби була більша зарплата, бо на нинішню важко прожити, особливо тим, у кого є сім’я. Також двірникам повинні давати житло".

Поважаймо важку працю людей, які роблять наше життя зручнішим і комфортнішим. Тих, хто встає із першими променями сонця, бере мітлу, лопату та відро і вичищає наше місто від бруду – і в дощ, і в сніг, і в спеку, і в холод. Тих, хто не спить вночі за кермом прибиральної техніки, хто вивозить сміття, обрізає дерева, садить квіти, ремонтує дороги і труби. Подякуймо їм за їхню невтомну працю. Бажаємо їм міцного здоров’я, благополуччя, домашнього затишку.
Редактор: Надія Будна
18-03-2021, 13:40
Коментарів 0 Переглядів 1 990

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.