У Чернівцях здавна існує проблема: під час ремонту дороги укладають новий асфальт, але при цьому чомусь не замінюють інженерних мереж. Отож під час аварійних робіт водоканалу електрикам або газовикам доводиться розкопувати нещодавно укладений асфальт, на який витрачені чималі кошти. Буває, що вириті глибокі ями не закопують місяцями.
Скажімо, нещодавно стався прорив на магістральному водогоні, що на перехресті проспекту Незалежності та вулиці Героїв Майдану. Для ліквідації аварії працівникам водоканалу довелося розкопати нещодавно відремонтовану ділянку дороги. Нагадаємо, що на ремонт проспекту витратили приблизно 120 мільйонів гривень з міського бюджету. Але під час розробки проєктно-кошторисної документації не врахували заміну мереж. Як пояснив колишній директор департаменту ЖКГ Володимир Бешлей, "якби замінювали всі мережі, то грошей не вистачило б". Зате тепер доведеться витрачати їх на ремонти.
Заступник начальника "Чернівціводоканалу" Тарас Бабух пояснив, що 60 відсотків міських мереж із водопостачання та водовідведення, які існують, перебувають у зношеному стані, тому часто стаються аварійні ситуації. А щоби замінити їх на нові, потрібні мільйони гривень.
Ще один прецедент стався на вулиці Кармелюка, яку нарешті відремонтували. Але під нещодавно встеленим шаром асфальту виявилися аварійні електромережі. Щоби замінити кабелі, вулицю доведеться знову рити… Ось такі господарники.
Кілька разів розкопували Алею Небайдужості на Гравітоні. Виявилося, що під час укладання плитки не поміняли електричні кабелі. Подібних прикладів – сотні.
Із першого січня 2020 року по перше лютого нинішнього було видано 1085 дозволів на здійснення ремонтних робіт і розкопки асфальту. Зокрема водоканалу – 583, Чернівецькому РЕМу – 146, "Чернівцітеплокомуненерго" – 64, "Чернівцігазу" – 49, юридичним особам – 129, фізичним – 114. Невідновленими залишається покриття за 143 адресами.
"Усі чернівчани мають право знати, хто і де риє в місті, в які терміни повинні це зробити і відновити покриття, – написав на своїй сторінці у соцмережах депутат міської ради Андрій Шалєєв. – Тому я звернувся у департамент житлово-комунального господарства з чіткою вимогою – одразу після видачі дозволу на розкопку вносити цю інформацію на геопортал міста, щоби мешканці контролювали виконавців робіт і терміни".
12-02-2021, 13:33
0
2 613