У тролейбусі чи маршрутці зазвичай більша частина пасажирів "сидить у телефоні".
Хлопці та дівчата – у навушниках, кондукторові доводиться голосно кричати, щоби оплатили проїзд.
Навіть літні люди та сільські жіночки водять по екрану мобільного пальцем і щось там видивляються. Хлопчик років трьох намагається розповісти якусь цікавинку мамі, але та відмахується і тикає йому телефон зі словами "Дай мені спокій". Дитина замовкає, заглиблюється в якусь гру.
"Коли дивлюся на цих людей, аж страшно стає, – каже знайома. – Втупилися всі у мобільники, ніби зомбовані. Це вже стало якоюсь залежністю. Сім’я моєї доньки, яка проживає за кордоном, взагалі відмовилася від мобільних телефонів, бо кажуть, що це шкідливо. Там заборонено користуватися ними в школах та університетах. А в нас першокласникам купують останні моделі, щоби не були гіршими від інших дітей".
Чоловік середнього віку голосно розповідає, що він робив вчора і куди збирається йти ввечері, причому часто вживає нецензурні слова. Жінка в шубі описує весілля, на якому нещодавно побувала, називає прізвища гостей. "Ця курва перегуляла зі всіма чоловіками. А той перемацав усіх жінок, – заходиться сміхом. – Їсти не було особливо що. Подавали лише три гарячі страви. За ті гроші, що ми подарували, можна було і кращий стіл накрити…".
Літній пан розповідає комусь із подробицями про візит до лікаря, здані аналізи. Слухати це не зовсім приємно.
Наші люди не ознайомлені з правилами спілкування по мобільному телефону. Розповіді про проблеми зі здоров’ям для сторонньої людини можуть звучати шокуюче. Також не варто обговорювати привселюдно ваших родичів, співробітників, начальника. Не слід кричати і скандалити по телефону зі вживанням лайливих слів.
Є ще одне "але". Фахівці не радять користуватися мобільним телефоном у громадському транспорті, оскільки його випромінювання відбивається від металевого корпусу тролейбуса чи маршрутки, збільшуючи потужність у кілька разів. Тому бажано попередити свого співрозмовника, що ви зателефонуєте пізніше, коли вийдете на вулицю.
І взагалі, обмежте спілкування по мобільнику та клацання на ньому. Лікарі застерігають, що це шкідливо, особливо для дітей. Краще насолодіться пейзажами за вікном, усміхніться людям, які поруч… Це набагато корисніше.
Надія БуднаЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-02-2020, 21:26
0
3 414