RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Олександра Мостіпаки » Справедливість іноді буває

У вересні 2000 року тепер вже колишній начальник Головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач очевидно готувався приміряти нові погони та займати нову посаду. Адже виконав вказівку начальника і вбив опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе. Та звідки було знати недалекоглядному, але жорстокому міліцейському начальнику, чим усе скінчиться? І чи міг думати задоволений життям мент, що став пішаком у чиїйсь жорстокій політичній грі? Тепер Олексій Пукач засуджений до довічного ув'язнення. Його начальник, який так полюбляв носити кашкета "а ля латиноамериканська хунта" і навіть мріяв стати наступником Кучми, давно у могилі – зумів вистрелити собі у голову двічі. Жорстока гра для них закінчилася жорстоко. Справедливість торжествує? Поки ні. До такої думки спонукає фраза, кинута Пукачем після оголошення вироку у відповідь на запитання, чи погоджується він: "Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин".

Справжніх замовників вбивства (Кучма це і Литвин, чи хтось інший, хай встановлює слідство і суд) і не вистачає у цьому ланцюгу людських трагедій, що мають назву "справа Гонгадзе". Чи маємо ми шанс почути їх імена у суді? При нинішній владі (як і при попередній) ні. Надто багато їх пов’язує - під однією шинеллю спали, з одного корита крали. А от при наступних – усяке може статися. Бо навряд чи покоління, яке прийде після "синів і дочок Кучми", захоче нести на собі весь тягар і спадок того політично-кримінального бруду, який породила і породжує нинішня так звана еліта. Наступники рано чи пізно захочуть відмитися. І не лише від "справи Гонгадзе", але й від інших замовних вбивств політиків та журналістів, скоєних в Україні за останні 20 років. Тоді й у нас усіх з’явиться шанс відмитися від тих діянь можновладців, що нині викликають огиду в будь-якої більш менш мислячої людини. А посивілі старці на лаві підсудних – колись великі можновладці та господарі життя, стануть символом того, що ми очистилися. Скажете, мрію? Мрію. Але не без доказів.

На початку 2013 року світові ЗМІ поширили новину - у Чилі знайдені і заарештовані шестеро з восьми військових, обвинувачених у катуванні та розстрілі Віктора Хари – відомого поета, співака та політичного активіста. Віктор Хара був заарештований 11 вересня 1973-го. Чотири дні його били, катували струмом, ломали руки і розстріляли. З його тіла витягли 34 кулі. Було це у дні військового перевороту, яким керував генерал Августо Піночет. Ті восьмеро теж, очевидно, отримали нові звання, посади та привілеї за криваве дійство. Справедливість восторжествувала через 40 років. Політичний замовник цього вбивства теж закінчив життя не в оточенні люблячих дітей та онуків. Генерала Піночета заарештували у Лондоні у 82-річному віці, екстрадували на батьківщину і з 1998 до 2006 року (до самої смерті) колись всесильного диктатора, а тепер жалюгідного старця, тягали судами у справах про вбивства політичних противників, дисидентів, фінансових махінаціях тощо.

Просто покоління політиків, яке прийшло до влади після диктатора, не захотіло бути спадкоємцями його кривавого політичного спадку. І захотіло відмити країну від тих трьох тисяч вбивств чилійських громадян, що були противниками генерала-диктатора, та притягти до відповідальності тих, хто ці злочини вчинив. Можливо й тому Чилі нині – одна з найбільш динамічних економік континенту та найменш проблемна в Південній Америці країна щодо дотримання прав і свобод громадян.

І приклад такий далеко не поодинокий. Помріємо?
Редактор: Igor
30-01-2013, 10:46
Коментарів 0 Переглядів 3 260

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.