Губернатор і голова облради таки зізналися скільки заробляють

блоги / блог Олександра Мостіпаки
7 941
0
Буковинські можновладці в особах губернатора, його заступників і голови облради нарешті розкрили державну таємницю – зізналися, скільки заробили за 2007 рік.
Живуть вони, за нинішніми інфляційними мірками, скромно. Річна зарплата губернатора перевищує середню річну зарплату в області приблизно в 10 разів – 148 тисяч гривень, голови обласної ради – в 15 разів -198 тисяч гривень.
Можливо, саме загострене почуття скромності заважало можновладцям оприлюднити свої декларації без нагадування та запитів з боку ЗМІ. Але й тут вони зхитрували.
Так, на інформаційний запит „МБ” від 8 травня до голови обласної ради щодо оприлюднення декларації про доходи керуючий справами облради Аркадій Мойсей 22(!) травня відповів, що декларація оприлюднена у газеті „Буковинське віче” від 21 травня. Самого ж тексту декларації І. Шилепницького чи хоча б її викладу „МБ” так і не дочекався. Хочете знати доходи голови, чи інформувати про них громадськість, шукайте „Буковинське віче”. Якщо ж не знайдете, то ваші проблеми. А Іван Орестович ось він – прозорий і демократичний.
Ще хитріше вчинили чиновники ОДА. Декларації губернатора і його заступників розмістили 14 травня на офіційному сайті ОДА у розділі „Документи”( запит "МБ", нагадаємо, датований 8 травня – оперативність блискавична). Чомусь, мабуть, вирішили, що усі платники податків області, а надто з путильських верховин щодня намагаються відвідати розділ „Документи” на сайті ОДА. Але формально теж усе добре. Запитає якийсь нахаба-журналіст чи прискіпливий платник податків, скільки там заробив губернатор, а йому: „Так ви на сайт зайдіть. Там вже півроку як декларація висить”. І Володимир Іванович - теж відкритий і демократичний.
Зрозуміло, що оприлюднення доходів можновладцями, згідно з нашими законами, - це їх добровільна справа. Але, з іншого боку, люди вони державні, закликають усіх платити податки. То чому ж так важко поширюють інформацію про свої доходи, отримані за рахунок тих же платників податків? Тим більше, що у квітні- першій половині травня більшість голів облрад, губернаторів і мерів інших регіонів та обласних центрів це зробили без зайвих нагадувань.
А, до речі, про мерів. Дуже б хотілося ще й побачити декларацію про доходи мера Миколи Трохимовича Федорука. Чи може бюрократична твердість міських чиновників перевершує хитрість їх колег з ОДА і винахідливість працівників апарату облради?
Тим більше, що ми не запитуємо скільки у того чи іншого можновладця кури нанесли яєць, а корова дала молока. Йдеться лише про отримані доходи завдяки податкам інших.

Олександр Мостіпака

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Весна вже скоро: погода на Буковині до кінця лютого
5 388
"Резерв+" призупинить роботу: що важливо зробити користувачам
5 081
У Чернівцях призначено нову головну лікарку Центральної міської лікарні: що про неї відомо
4 746
Стрілянина на Буковині: затримали чоловіка, який перебував у розшуку за військовий злочин
4 137
Для цвинтаря у Чернівцях хочуть купити земельні ділянки: чому з цим виникли проблеми
4 096
Затримували дезертира: поліція розповіла подробиці інциденту зі стріляниною в селі на Буковині
3 908
У Чернівцях прощаються із трьома загиблими героями: поліцейські віддали останню шану колегам
3 758
У Чернівцях десятки будинків на день залишаться без води: перелік адрес
3 387
«Не боялися дивитись в очі ворогу»: в Чернівцях попрощалися із трьома поліцейськими – фото
3 258
Подробиці стрілянини на Буковині: чоловік вилами пробив колесо авто спецпризначенців
3 136