Головний корупційний скандал тижня – затримання СБУ голови Державного центру зайнятості Володимира Галицького та ще чотирьох чиновників відомства.
Виявляється, в Україні і на безробітних, якщо "правильно" організувати справу, можна непогано заробляти. Під час обшуків у службових кабінетах, автомобілях, будинках і банківських скриньках чиновників вилучили понад два мільйони гривень, близько одного мільйона доларів, понад 300 тисяч фунтів стерлінгів, близько 500 тисяч євро. А також понад три кілограми золота у злитках, золотих годинників, коштовних каменів, ювелірних прикрас і коштовних монет. Загалом на понад 7,5 мільйона доларів.
Суми для країни, населення якої заледве зводить кінці з кінцями, казкові.
То невже в країні почали справжню боротьбу з корупцією?
Втім, увесь попередній досвід боротьби з корупцією в Україні свідчить про інше. Корупційні скандали у нас – не що інше, як спосіб вирішити "проблеми" одних можновладців за рахунок інших. Так було за Кучми, за Ющенка. І навряд чи щось зміниться за Януковича. Просто останньому, на відміну від попередників, треба демонструвати світу, що садять не лише опозиціонерів, але й "своїх".
Які ж питання вирішують в Україні під час корупційних скандалів? По-перше, кадрові. На місце чиновника, якого садять, ставлять свого на ті самі схеми. По-друге, популістські. Влада через підконтрольні телеканали демонструє народу боротьбу з корупцією. По-третє, шкурні. Керівник відомства, яке "вирахувало" корупціонера сподівається, що це помітить президент і відзначить новою посадою чи благами. По-четверте, грошові. Після таких корупційних скандалів, особи, які обіймають місця своїх невдах-попередників, крадуть зі значно більшою швидкістю і в більших масштабах, бо "ризик великий".
Після вирішення цих питань боротьба з корупцією успішно закінчується. Тим часом розміри хабарів зростають, корупційні схеми обростають новими учасниками, відсотки відкатів від використаних бюджетних коштів збільшуються, чиновники обростають новими дорогими авто і коштовними каменями. А всі керівники регіонів та великі бізнесмени добре знають, куди, до кого і з чим треба йти, щоби вирішити "питання".
А корупція процвітає і нищить суспільний устрій країни. А як їй не процвітати, якщо за кожного президента корупційні скандали – це лише спосіб вирішення особистих інтересів представників правлячої еліти. Така собі банка з павуками…
1-12-2011, 11:29
0
3 101