RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Протест афганців біля Верховної Ради перелякав депутатів не на жарт. Бідолахи аж зривали з лацканів піджаків значки, щоби ніхто слуг народу не впізнав і по-народному не "подякував" за плідну законотворчу працю. Чорнобильці кілька разів ламали залізний паркан біля парламенту, що пережив не одну акцію протесту та мітинг. Так пільговики відстоювали свої права на пільги у тих, хто їх їм раніше дав.

А ще є діти війни, багатодітні, військові, шахтарі… Вони теж отримують якісь подачки від держави. А тепер уряд, відчуваючи, що країні загрожує фінансове банкрутство, вирішив їх урізати. Тож майдан перед Верховною Радою порожнім не буде…

Втім, якщо хтось гадає, що у ситуації винна лише осоружна влада, то він глибоко помиляється. Адже колесо соціального популізму в бідній країні розкручували і нинішні владники, коли були при владі та в опозиції, і нинішні опозиціонери, коли були у такій самій ролі. І ті, хто вже давно відійшов від влади й опозиції, але колись грав провідні ролі у державному управлінні. І, до речі, й ті, хто погодився ці соціальні подачки отримувати.

Владу подачки влаштовували, бо це найдешевший й усім зрозумілий спосіб загравання з виборцями. Пільговики – електорат дисциплінований. Накинув гривень 100-200 перед виборами і вважай, що результат у кишені. І "паритися" не треба – це не реформи здійснювати.

Для опозиції подачки – теж дешевий спосіб роботи з виборцями. Пробили черговий пільговий закон і нумо галасувати про захист соціальних прав. Народ почув і проголосував як треба.

І народ теж був задоволений – все ж щось вдавалося вирвати у тих, кого він сам робив депутатами, президентами, прем’єрами, а потім на кухнях крив останніми словами.

Така собі змова еліти з народом. Еліті народ дозволяв годувати себе дрібними подачками. Еліта ж могла безкарно "доїти" країну в обмін на мовчання народу.

Соціалку "розкочегарили" до такої міри, що у бюджетній сфері стало вигідніше працювати, ніж на виробництві, а окремі пільговики могли за свої пільги утримувати сім’ї, де ніхто більше не працював. Аж тут криза… А на порозі нова… Зазвичай в Україні до таких катаклізмів виявився ніхто не готовим. Ні народ, ні еліта. Тож і затягувати паски не готові ні одні, ні інші. Уряд регіоналів спробував пільги урізати (та забув про себе, тож ніхто не повірив у справедливість такого "обрізання"). А побачивши акції біля парламенту, ще й злякався.
А на носі нові вибори… Тож і Янукович, і Азаров знову обіцяють з наступного року підвищення соціальних виплат – кому на 25, а кому на 30 відсотків. Колесо соціального популізму закрутилося з новою силою.

І хоча всі розуміють, що кінець цієї гри неминучий, але кожен гадає, що це випаде не на його президентство, прем’єрство чи депутатську каденцію.

А тим часом виходи із цієї ситуації залишаються два – грецький, коли все урізають і несуть за це політичну відповідальність (але Україна не Греція і допомагати кредитами та контролювати реформи у ній ніхто не буде) та киргизький – із серією соціально-політичних бунтів та заміною одних нікчемних правителів на інших.

Втім, в України завжди є свій особливий шлях. У цьому випадку – продовжувати роздавати подачки найбільш політично активним групам, поступово урізуючи їх тим, хто мовчатиме. Та зрештою цей шлях виведе на два попередні. Якщо не за Януковича, то за його наступника.
Редактор: Igor
12-11-2011, 11:50
Коментарів 0 Переглядів 3 020

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.