Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Ше ніколи власть на Буковині не була така єдина в своєму чванстві, невігластві і коханні із самою собою. От ся і стало.

***

Пацани шото пропустили. Ви ж не раз чули, як наші Вася і Віталька постійно хваляться, як всьо процвітало в 2011-2013. Понятно, шо процвітало. Я сам то видів. Як файно цвіла надута блищича булька-м’яч із чічками. Там, де зараз хрест. А чо хрест? Бо бульки нема. А чо бульки нема? Бо луснула. Того і хрест. Но Вася і Віталька і ше багато хто з їх собратьєв по разуму, моральним устоям і жізнєнним цінностям того не замітили.

Ну не побачили пацани п’яти років крові, сліз, поту, страждань, війни і біди. Буває. Бо не всім зари зле. Багатьом зари добре. Якщо мозги заточені або тою бідою користатися, або то не помічати. Або, коли мозгів нема. Бо кажуть, що часом там нитка для двох вухів. Моцна. Дратва.

Но у Вітальки і Васі мозги є. Но заточені на то, аби не помічати і аби користатися. От вони і не помітили, що за п’ять років шось ся змінило. Шось стало не таке. Чи хтось. Якісь люде. Які до тої біди, крові, сліз, поту і страждань були якось дотичні. Або пропустили їх крізь себе (такі теж бувають, но Вася в то не вірить, бо він всіх міряє тіко рахівницею). Тай таке. То пацани дорвалися і рулять. А то, шо якісь люде стали трохи не такі, то вони то не помічають. Бо рахівниця рахує. Подношенія подносять. Подаянія подають. Холопи холопствують. Лизуни лижуть. Бо рахівниця рахує. А поки рахує, то холопствують і лижуть. А тих, хто не лиже, не подносить, не подає і не холопствує – в утіль. Зачмирити, затюкати, зафакати і в расход. Бо самих колись чмирили. То то мєсть така. Чєловєчєству, місту, людям.

А тута Чорнівка. Село таке. Без газу і елєктрічєства. Хоче до міста. А тут всі городскі. З Вікна, Лукавців, Іванківців, Дубівців. Шипинців і прочих мегаполісів. Вопшим, тріндєц. Чмирити Чорнівку. Зачмирити і приліпити до Колінківців. А чо до Колінківців? Бо так Бодя Ковалюк із Вікна придумав. Ну а шо ще Бодя з Вікна може придумати? Тіко вікно. Вікно для Чорнівки в Європу через Колінківці. А тут ше Сірожа-істіний арієц. Той тоже Чорнівку – туди. В утіль. А Славцьо Богослов – під то базу. Богословську. Тіпа, стануть Чернівці селом. Так ніби зараз вони є містом. Нє. Ну з Славцьом і Бодьов всьо понятно – образованіє вузькоспеалізіроване – де дають, то брати. Но Сірожу ж то добрі вуйки-професори вчили, як виникли міста. Справжні. І що посєлєніє навіть із модерними постройками конца-начала віку, но з насєлєнієм з Іванківців, Вікна, Йорданешт і Остриці, то ше не місто. Но Сірожа видно то пропустив. Хрести цісарської армії від пилі віків відшкрябував, коли то вчили. Тай таке.

Вопшим, Чорнівка вперлася рогами. І перерізала сміттє. Упоротий Вася на то і упоротий, бо упоротий і думає, що сміттє завалить Каспрука. І так Вася, як заповідав єму великий Митро Фірташ, а трєбував кредитор Юра, отомстить Сєні Кроліку, який в 2014-15 актівно валив імперію Митра і Юри, шо з неї тепер лишився тіко "Інтер", Вася з Оксанков і вогирки в Синькові. Но во-первих, Сєні то сміттє тута пофіг. А во-других, Митра і Юру то не врятує аж ніяк, бо не на рівні Сєні вони попали в перепльот. А от смердіти Васі буде так само, як і Каспруку. Но то тоже таке. Мєлоч.

Бо може у Васі плани трохи другі. Глобальні. А сміттє пересмердить, замерзне і щури ззідять. А дєньгі, як казав інший заробітчанин на лайні, не пахнуть. Як і не пахне власть і мандати. Бо, як кажут жітєлі Крайнєго Сєвєра, "тенденція однако". Шось дуже вже Вася і єго "корисні ідійоти на прикормі" паляться на проєктах, які не так проти Сєні і Каспрука, як проти держави Україна. І луплять не по сих двох (Кролік, який давно у відставці, тут вопше, як при кроліку псячий фіст), а по Україні і ше зо всього маху - по її правящій постмайданній владі. Як неспроможній контролювати ситуацію.

А ви шо думали? Шо Вася тако собі – земельку втяти, худобі шось роздати. Вася гого! Дестабілізатор-махінатор! А то вже велика політіка. От думайте.

Тролєйбуси. Зрив співпраці міста з ЄБРР із спробами інформаційної дискредитації банку зі звинуваченням його центрального і регіонального офісів у корупції (хто не вірить, прослухайте стенограми тих сесій, копії яких поїхали до Лондона в центральний офіс ЄБРР). Реакція центральної влади тодішнього підписанта "віденської угоди" з Митром Фірташем, а нині жуткого патрійота Пєті – нуль. На таке би навіть Віктор Фьодорич відреагували і дали би Мішові Папієву піндєляк - за міських сумашедших. А тут – ціхо ша. Всрали банк, а він поїхав і роздав тролєйбуси іншим містам. Но поїхав з впевненістю, що в Україні є міста, де засіли мракобіси і дикобрази – під румунським кордоном.

Патрульна поліція. Помните як Вася кричав, що його неправильно припарковане "Прадо" - то політичні переслідування з боку патрульних? Кажуть, що він і досі судиться за той протокол. Бо упоротий. Було таке. А як його вірний холоп Володька верещав, що недорізаний ландрас, як поліз Васю рятувати, а поліцаї його скрутили і відвезли у відділок? А далі ЧП місяць сюжети знімав, що нова патрульна, то ше хуже старої – політічєского Васю переслідують і аппазіцію. Було й таке. А постійні наїзди на цю "дєтску комнату поліції", в якої і функцій то, ловити дрібних хуліганів, п’яних дебілів у машинах і переводити бабусь через дорогу, з боку так званих "актівістів" і депутатів Мунтьоради? Чи не кожної сесії Мунтьоради вони вимагають звільнити начальніка патрульних. Але не так хочуть звільнити начальніка, як дискредитувати саму цю "дєтску комнату". З чого би се? Всьо просто. Бо то єдиний підрозділ поліції, де поліція схожа на людей, а люди – на поліцію. І створювався він на гроші американців і під їх контролем. І для боротьби з цим підрозділом створено цілі Інтернет-спільноти та групи "актівістів". І Чернівці – серед лідерів цієї боротьби. І щось не було чути і видно, аби Вася, Володька, члени Мунтьоради і прочі борці так боролися зі старими пепеесніками. І чого би то? Патаму, шо команди не було. А зари команда є. Звідки? Понятно, що збоку тих, кому вигідно, аби в поліції не було людей, а поліція не була схожа на людей. Аби реформа, яка й так завмерла, вмерла повністю і була дискредитована. В угоду кому? Тому, в кого є завдання добити навіть мізерні постмайданні здобутки. Хто то такі? Питайте Васю. Він знає.

ЛГБТ. Кордєбалєт сей не такий простий і зовсім не смішний, як декому здається, хто хіхікає над тим, кому і чия дупа до вподоби. Не в дупі діло. А в тому, що держава Україна зобов’язалася урівняти цих людей у правах, захищати їхні права і свободи, не ущемляти їх, не допускати насильства щодо них. В тому числі і під ці зобов’язання їй давали безвіз – одне з небагатьох завоювань постмайданної влади. А що робить тута странний тіп Гунько, якого підтримує і активно голосує Васьова худобна більшість? Правильно. Забороняє будь-які їх заходи. До такого не додумалася навіть мракобісна свободівська більшість сусіднього Франека, бо дбає про бабло для міста від євроструктур. Лише Васі і єго політичному худобству то пофіг. Що далі? Всі ці рішення в моніторингах тут же лягають на столи послів "Великої сімки" і ЄС. Посли, скромно говоря, охрінівают. Тіпа, шо за заповідник середні віків з’явився на кордоні ЄС в світовому центрі мультикультуралізму і толерантності? Реакція центральної влади? Пофіг, Якийсь уповноважений якусь бамажку написав тілько. Висновок союзників і кредиторів – влада не контролює ситуацію, не реагує на порушення прав і свобод громадян і т.д, і т.п. Пішло поїхало – дєпєші летять і, коли треба, їх завжди згадують. Згадують, коли тута якась "зельоная ограда" і траба срочно просити гроші. А ше безвіз. Виконання його критеріїв пильнують ретельно і конкрєтно. А Вася рулить. Бо хоче зо своєю худібкою їздити в Корею. Північну.

Формула Штайнмаєра. Всі помнять, як Вася з худобством валили абсолютно політично нікчемний по змісту папірець, де міська рада так ніжно і ласкаво закликала "ЗЕ-гаранта" не здавати нас ні в Мінську, ні в Парижі, бо ми жити хочемо і наші діти і внуки тоже. І Вася з худобством то завалили. Ну воно понятно, що великий і могутній ЗЕ, який виліз із тілівізора у велику політику, не доганяв і ше й досі не догнав (ну шо поробиш – Такево), що всі ці голосування місцевих рад, пікети і акції протесту відстежують нормальні люди і вони лягають на столи інших нормальних людей, які розуміють, що в Україні не всі за "будь-який мир" і шо мрії ЗЕ-мрійника можуть лупнутися його ж фізіономією об мур протестів. Ну і самі розуміють, і пояснюють великому і могутньому ЗЕ, шо тіпа ти пацан не поспішай, а то поїзд на Ростов ше не завтра. Шось таке. Ну і великий і могутній ЗЕ десь то чує, чи не чує, але нас не здає ні в Мінську, ні в Парижі. Але в цій папочці тих, хто був проти здачі, нема Чернівців. А в якій папочці вони є? Правильно, в тих, кому то вигідно. ОПеЗеЖе, Медведчука і єго кума. Вот так вот.

Капличка. Здавалося би, а се куди тут приліпити? Ха. Та ви не знаєте наших махінаторів-комбінаторів, шахєр-махєрів і шахматістів-маніпуляторів. Капличку хто просив? Правильно, ПЦУ. Замітьте, не УПЦ. А ПЦУ. Ну не сама ПЦУ. А її попи. Бо попи, то є попи. Як церкву не назви, а як в ній попи, то вийде то, шо вийде. Ше минуть роки, коли з попів вийде попівство. А шо Вася і єго політічєске худобство? А шо. Бігом проголосували. А нашо? Вони шо каплички там так хотіли? Ага. Зари. В більшості з них по хатах в рамці не Ісус, а долар. Вони ж то знали, що то викличе обурення в притомних і активних, які побіжать кричати, що каплички там не треба. А ще викличе обурення і тиху заздрість в пастви конкурентів ПЦУ. Знали. Але ж голосували. Навіщо? Для дискредитації ПЦУ. Не її попів, а ПЦУ як інституції. Інституції релігійно-національної самоідентифікації українців. А кому вигідна її дискредитація? Здогадайтеся. Але точно не Держдепу і ЦРУ.

Децентралізація. А тепер чорнівська історія з пікетом, сміттям і аферою проходімца Боді-тунеля. Нє. Воно понятно. Тут іграєм, а тут не іграєм. Жлобство і жадібність ніхто не відміняв. Слухайте Васю. Бо Вася шо каже. А Вася в нас як Мао. А Вася каже, що то не чорнівці хочуть до міста, яким сюди пара кілометрів. Чорнівці насправді хочуть до Колінківців, куди їм треба їхати через міжнародну трасу. А то Бота (сільський голова) хоче до Чернівців, аби мати тут роботу. Де? Правильно. У виконкомі, каже Вася. Бо він автоматично стає членом виконкому. А виконком у нас офіційно – не платне місце роботи. А громадсько-політичне. Навантаження. Але Вася каже, шо Бота хоче на роботу туди. То що це значить? А то, що наш виконком, то не навантаження, а орган для заробітків. І зайвий неконтрольований Васьою писок у ньому нікому не тра. Ні Васьові. Ні головному смотрящому від Васі за виконкомом шаловлівій баловлівій Тоні, ні нині здравствующим члєнам. У них там всьо фрумоз. А тут якийсь Бота на голову і на схєми звалиться. Ну таке собі – мєлке базарне жлобство і жадібність.

Но копнем глубже. Децентралізація – одна з ключових реформ, на якій настоюють кредитори і союзники – США, ЄС і так далі. Шо маємо тут? Дискредитацію реформи і маніпуляції нею. Хто за тим стоїть? Правильно. Представник глави держави в області Сірожа-істіний арієц і претендент в єго перші зами – Бодя-тунєль. Якщо вони запхають Чорнівку в Колінківці, хто буде винен? Не Сірожа-істіний арієц і не Бодя-проходімєц, бо їх мало хто знає і більшості вони глибоко пофіг. А винен буде всенародний любімєц великий і могутній ЗЕ, який сюди цих телепнів призначив. Ну ще може буде винен трохи Гончарук-камізелька, якого люди з села поїдуть пікетувати і який магічним чином - дорогою з Чернівців до Маріуполя через Київ, несподівано прозрів, як кіт Базіліо, і погодив Сірожу в губернатори ( що ся дорогою стало, невідомо, але є підозри, шо в когось з’явилася нова камізелька, а може і дві – замшові). Сірожу, який ні в якій владі не був навіть головним спеціалістом, не то шо хотя би консультантом (є там така класифікація посад, то сі дві – в низу драбини). А кому дискредитація децентралізації і президента, який не розуміє, що в нього відбувається у регіонах і призначив "тунелів", вигідна? Правильно. Всьо тим же.

Далі ще буде всяке. Ждітє.

Може ще хтось спитає, а навіщо то всьо? Комусь - за гроші. Комусь – за борги. Комусь – за ідєю. Такі тоже є – може єден. Комусь – по невігластву. Комусь – бо щось пообіцяли чи й дали вже.

А навіщо то Васі? А куди єму подітися? В Народний рух вступати чи шо? А Оксанку куди прилаштувати, яка вся в бєлом тепер періодично на Інтері вєщає. Поле то звузилося. Туди, куди і мало звузитися. До ОПеЗеЖе. Там у Митра і Юри ще є акції, а рейтинг на фоні чудачєств всяких ЗЕ-грішків має вирости. А людей вже майже нема. Кроме Васі, Оксанки, Віталіка і Міші-боржника. А з ОПеЗеЖе тра чимсь розраховуватися. От, чим можуть, тим і розраховуються. Дестабілізацією, дискредитацією і помстою. Головне аби спонсори і кредитори вірили, що це діє. Ну а ОПеЗеЖе тоже ж має кудись звітувати. А чим? А вот і список. "В Украінє ми полностью кантроліруєм город Черновці, а через афілірованних намі в прєзідєнтскую вєртікаль прєдставітєлєй і Черновіцку область", - йдеться в донєсєнії з прошенієм помогти матеріяльяно, бо жізнь в аппазіції - трудна і сложна. А від того і недешева.

Нє. Ну Митро і Юра не лохи ж якісь. То зари вони акціонери ОПеЗеЖе. Но як дасть Бог і якісь гроші ся лишут, а Митра не заграбастают за океан клястися на поліграфі, що він не мав жутких намірів нашкодити американським виробникам мінеральних добрив на ринку Індії і готовий сам туди мішки з нітроамофоскою і звьоздно-полосатим прапором носити, то сі двоє ше шось придумают. Під вибори. Приміром, партію інтеграції отєчєства в Тунгуський метеорит, або блок екологічних партій "Вогирки з Синькова". Так шо тоди у Васі й Оксанки поле розшириться і він поміняє пластінку трохи. А поки тра співати, шо кажуть. І хор контролірувати. Аби якесь з рядів не вибилося. А Україна і тим більше її ПЕ, ЗЕ і навіть Я-презідєнти єму завше були по самій ЛГБТ. Чи чим вона там крутить…

Олександр МОСТІПАКА

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
22-12-2019, 11:24
Коментарів 0 Переглядів 3285

«Заходиш і кажеш: пішли ви в баню»: які розмови оприлюднила САП з «плівок Мунтяна»
Прокурори у судовому засіданні зачитали стенограми з діалогів голови Чернівецької облради з бізнесменом
У Чернівцях чоловік розгулював спальним районом із гранатою в руці – фото
Правоохоронці знешкодили гранату "РГД-5" з підривачем, яка знаходилася у бойовому стані, та вилучили її
Штормове попередження: на Буковині в найближчі дні очікується погіршення погоди
За інформацією синоптиків, вдень 23 лютого в області та місті очікується посилення північно-західного вітру до 15-20 м/с
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Як я вперше скористався стаціонарним валідатором для оплати проїзду в тролейбусі у Чернівцях

Блог Юлії Пацаранюк
На думку деяких медійників, українською мовою доречніше знімати комедії, вони більш затребувані

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО


блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Чи то так завжди було, чи лише віднедавна, але крадуть тепер усе, що погано лежить.

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Він них важко відмовитись і покупцям, і продавцям
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Привіт, 1970-й! Блог Миколи Кобилюка
Як я вперше скористався стаціонарним валідатором для оплати проїзду в тролейбусі у Чернівцях
загрузка...
Приватне виробничо-торгове підприємство Burovik: «Копаємо криниці за 1 день у м. Чернівці і області»*

Підприємство Burovik копає криниці в Чернівцях і на околицях міста вже 10 років. І на їхньому рахунку понад 10 000 викопаних криниць і 1000 вигрібних ям та 100% тільки задоволених клієнтів.
Кембриджські іспити: розкіш чи необхідність? Чому вони стали такі популярні? Чи варто їх складати? Які перспективи та переваги?*

Не варто зволікати та відкладати на потім, запишіться у групу підготовки до Кембриджських іспитів у нашому центрі підготовки просто зараз!
Тут смачно, як у мами! Ресторан сімейної кухні і піцерія "Mama’s pizza" запрошує чернівчан*

Все ще роздумуєте, куди піти на вихідних? Годі ламати голову – для спокійних сніданків, ситних обідів та затишних вечерь обирайте Mama’s pizza. І повірте, ви не пошкодуєте, бо тут – "Смачно, як у мами!"
Боїтеся стоматологів і зубного болю? Без паніки! Головний лікар-стоматолог сімейної стоматології О.С.А. Світлана Островська розповіла, як боротися із такими страхами*

Що таке страх? Звідки береться? Чи варто з ним боротися і чи потрібно взяти його собі на користь? Головний лікар-стоматолог сімейної стоматології О.С.А. Світлана Островська дала відповіді на ці запитання