Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Наш город вповзає в повний расцвєт. Вася чи то хоче всіх нас продати кандідатам в прєзідєнти, чи фліртує з ними, як дєвочка коло готелю, а проспект став полігоном для іспитанія ноу хау – пластикових черпаків і тачок на ручній тязі.

***

Довбана класика тихвово суспільно-політичних наук, на які не хотів ходити, а курив за рогом. А воно дєйствує і живуче яке. І всьо ніяк не дає нам винайти свій ровер із овальними кольосами.Так і тут. Казали ж вумні всякі дядьки ше давно, шо за всякої революції, кинута в дрязги і слюні центральна власть випускає з рук контроль над політічєскою худібкою в провінціях. І там починаються чудєса. Власть беруть, хапають, гребуть і деруть усяк, хто ввидів, шо ше можна вдерти. Бандіти, шахраї, пройдисвіти, торговці щастям, просто шпекулянти, городські і сєльські юродіві, "пачкарі", копатєлі бурштину, собіратєлі пляшок, наркомани на городі, ну і вопши всі, кому не лінь. А далі, хапнувши того сего, гребнувши сего того і подумавши, шо то вже в руках борода Христа, Магомета, Конфуція і шапка Будди, главу держави і прєтєндєнта на трон глави вопши за людей перестають рахувати.

І начинают з ними торгуватися, як на базарі за пучок рєдіски. Тіпа, а шо ви нам, пацани, наобісцяєте? Бо в нас тута є трохи кріпаків-ізбіратєлів, то ми їх вам товово – купіть за щось. За визнання нас тута тіпа властью народною. І дайте ше шось. Хоч поїзда, а хоч голоблю з червоною стрічкою, бо ми тута рулім, то свою голоблю вже продали. Три рази. Прєдидущим кандідатам. В першому турі. А тепер ви нам дайте, бо ж ви хочете президентами стати, а ми вам її продамо. Голоблю вашу. Разом із кріпаками-ізбіратєлями.

Асфальтне чудіще і мішок - сімвол порядка. Блог Мостіпаки


Таке шось Вася наш в тілівізорі городив. А як Вася сам той тілівізор кормить і сам єго танцуєть, то воно понятно, шо случайно самодєятєльних вопросів там бути не може. То єго і спитали, кого нам – мєстним кріпакам обирати. Бо то як Васів тілівізор скаже, то так вся кодла народна і попре до урн. Бо шо Вася тута - авторітєт, шо єго тілівізор.

То він шось таке тіпа загравав з тими пацанами-кандідатами з центру. Вот, як ви нам шось дасте, то і ми тута за вас рубаху пірвем в клоччя. На Володькови. Ну а як абідєтє і в ніц нас на районє не поставите, то звиняйте. Най вас вибирає, хто хоче. А ми самостоятєльні. Таке шось. Нє, но з того ніц не буде і не було. Бо такі, як Вася, вдерши і вхопивши тогово всього, шо тут нам совєцька власть ше лишила, ніякого кандідата підтримувати не збираються і не збиралися.

Їм ті кандідати, шо Пєтя, а шо Вова – до лямпочки Ілліча. І до лямпочки Едісона тоже. Но ж Пєті і Вові тіпа тра показати, хто тута в городі хазяїн і з ким тра діла рішати і рєшєнія терти. Тим більше тепер, коли з мокрих долонь Пєті трон вислизає, шо слимак з вилки селюка в гламурному ресторані. А Вова – то таке собі зеро, чи то на чорному, чи то й на красному тоже. Вопши пока не в щот і таким як Вася не тра на нього тратитися. Но, як в правильні двері Оксанка Петрівна, принюхавшись до замочної скважіни опісля другоо туру, загляне і заведе, то можна дєла і при новому главі государства поставити на правильний поток.

Тіпа – у Черновіцах, наш чєловєк Вася. А чи то він то порішав з Пєтєю, чи з Вовою, чи з Грішкою Попандопулом, ад’ютантом пана атамана Гріціана, то діла второстєпєнні. Вася – тута барон. Вова і Пєтя там – князья над баронствами в откупі. І так по всій неньці. Такево. Дємократія. Феодальная.

***

Ну воно канєшно, страхопудів у нас нема. Бо де їх взєти, як в нас куди не глянь, то всьо страхопуди. Політічєскі, економічєскі, культурно-мєдіцінсько-образоватєльні. Скрізь повно мєлких страхопудів. Ну таке шось тіпа Кінг Конга, чи Анаконди, но дрібноньке, смєрдєче і гадосне. Як той писав класік, ніби нині і про нас "чудіщє обло, озорно, стозєвно і лаяй". Вопшим, таке общєство. Реальне.

Но в Черновцях може статися чудю. І в нас появиться свій страхопуд – не хуже Кінг Конга. То буде такий во здоровенний, шо наш дом бита, кавалок асфальту, бітуму і гравію. Замість рук і ніг в него будуть гранітні бордюри, а замість оків – дві кришки від каналізаційних люків. З пащі, канєшно, текти буде разкалена асфальто-бітумна маса, а в руках-бордюрах воно буде таскати вирваний стовп з лямпочками.

Понєтно, що буде воно голосно ревти, лупасити себе бордюрами по грудях і блимати всякими блимавками від світлофорів. Для більшого страхопудства. Зватимуть то чудовисько Проспект. Странна назва, но соотвєтствує дєйствітєльності. Бо як тако єму далі жити? В зимі болото там зробили? Зробили.

В болото бордюри і асфальт ліпили? Ліпили. Якоюсь фігнею пластмасовою воду черпали? Черпали. А тепер ше й там якісь немиті в китайських кальошах одні других на тачках по тобі возять. Ну вопши. То понятно, шо воно скоро встане і піде. Спочатку в департамент ЖКГ, аб там самого продвінутого отвєтствєнного за городське гі..но трохи брилов придавити. Но то не страшно. Володька з-під брили вилізе лише окрєпшим. Він такий – не тоне і не тане.

Асфальтне чудіще і мішок - сімвол порядка. Блог Мостіпаки


Ви би так вижити і файно жити хотіли, ніц для того не маючи – ні мозгів, ні талантів, окромя наглості. Ше би не таке вироблєли. Вопшим, Володька від страхопуда виживе.

Знаючи Володьку, зуб даю. Корінний, триголовий. А вот як то страхопудисько прийде до міськради, то вже тако не буде. Травмовані то точно будуть. Но жодного тобі сотрясєнія мозгу. Жодного, Так, шось трохи поломить криворуки, дурнописки повивихає. І більше ніц. Но хоч трохи страху нажене.

А шо робити?

Як мєстні людиська таке насєлєніє худоб’яче, шо їм скрізь ср..ть на голови, бабло на халяву здирают, з роботи гонят, процеДурну відкрили і вопши розперезалися не на шутку, а насєлєнію хоть би шо. Знай, собі думає, шо то така напасть, то то просто дощ йде. А багато хто вже почав волати, шо тіпа да – тріндєц, но подивіться, як город розвивається. То може хоч чудисько за честь города постоїть трохи. Ну раз насєлєніє худоб’яче, не в обіду коровам, бикам і тилєтам сказано.

***

А пока страхопуд до Володьки ше не добрався і ніц єму не травмірував, то Володька жжот. В смислі креатівіт. В плані розвіває комунальне хазяйство по саме німагу. Бо Володька вміє. Він на то вчився. Развівати хазяйство. Комунальне. В каптьорці нардому. Ну а де ше мав вчитися? А. Ше в Ростіка-дохтура на кахведрі. Воно якось так і називалося – чи то облік хазяйства, чи то економіка хазяйства.

Ну вопшим, шо того, шо того в нас нема, але Володька вчився. То тепер і розвіває. Хазяйство і єго облік. В смислі ліцо наше комунальне. А воно шось трохи тово. Якесь зафоцане було. Бо самі понімаєте. Зима. Де став, там си вс..ав. Ну таке насєлєніє. Людиська вопшим. Ну і город неокласицизму, модерну і всякого там конструктивізму з вкраплєніми сталінсько-хрущовського халабудізму став си змахувати трохи на срач, ну або, якшо трохи тако культурніше виражатися, на Юзовку часів Юза і на Шанхай часів перших шанхайців. Вопшим, сміттє. Сміттє, то такий продукт, який ми гет і скрізь розкидаємо, дехто навіть по хаті і на ліжку під подушку ховає. Ну така худоба, не в абіду коровам.

Ну а то мав Володька збирати, бо він в нас старший по гі…ну, а насєлєніє наше того продукта виробляє, як китайці сувенірів для всіх мегаполісів світу. Ну вопшим, за зиму в нас всьо зафоцали – і вулиці, і тротуари, і овраги, і стоянки, і парки, і ліси. І душу, і тіло. Ну а Володькови шо робити? То розгрібати? Нє, ну а хто платити буде? То Володька і накреативив. Сказав тіпа, а шо гражданє дарагіє, слабо то всьо вами вс..ане взєти в мішок на плечі (в кого нема файної євроблєхи, або тєжко заробленого в трудах на благо города якогось файного джипа чи хоча би лісопєда) і тягніть то своє гі…но на сміттєзвалище. В Чорнівку. А там вас вже на воротах будуть чекати. По двоє мєстних ромів. Аби мішки перевірити. Нє, ну канєшно, там і заплатите шось. Бо хто вас тако прийме. Навіть роми не приймуть.

Асфальтне чудіще і мішок - сімвол порядка. Блог Мостіпаки


Ну а хто вже гет багато напаскудив, то хай си бере трахтора і най єму трахтор тягне то всьо. В Чорнівку. Вопшим, всьо правильно Володька сказав. Нас..ав, то мішок в зуби і тєгни, куди дотягнеш. А як інакше. За всьо платити тра. І за Володьків креатів тоже. А ви шо хотіли? Тако раз і щастя всенародне подавай, чистоту ідеальну, бачки, сміттєвози, сортіровку – стекло туди, папір –сюди. Ага. Зари. Мішок, лопату, мітлу і трахтора ніхто ше не відміняв. І не відміне. Бо то вєчні цінності. Бо як їх не буде, то і Володьки не буде. Бо нафіг він здався, коли буде сортіровка, сміттєвози, а замість худоби – гражданє.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
7-04-2019, 10:02
Коментарів 0 Переглядів 1375

Теги -
загрузка...
На Буковині два авто зіткнулись на польовій дорозі: постраждав 10-річний хлопчик
Двох потерпілих з переломами госпіталізували до районної лікарні
На Буковині через аварійну ситуацію приблизно 400 абонентів залишились без газу
У селі Кам’яна на Сторожинеччині сталося перетискання труби підвідного газопроводу – це призвело до пониження тиску газу в мережі під час надходження його до абонентів
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як можна сідати за один стіл із диктатором, на совісті якого велика кількість злочинів?

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Про повернення екс-губернатора

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події тижня – у блозі Олександра Мостіпаки

блог Галини Олійник
Чому люди залишають великі купи сміття біля незаповнених смітників

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Там вони дешевші і не просто на кілька копійок – суми відрізняються у сотні гривень
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Від діктатури до діктаДури і будуще горсовєта. Блог Мостіпаки
Про головні події тижня – у блозі Олександра Мостіпаки
«Заборонений», але вартий уваги. Блог Марини Кавкало
На жаль, робиться все, щоб українське кіно не процвітало
Чому хочуть повернути Путіна. Блог Ярослава Волощука
Як можна сідати за один стіл із диктатором, на совісті якого велика кількість злочинів?
загрузка...
Запрошуємо відвідати паб «Гойра» в самісінькому серці міста! (на правах реклами)

Улюблений паб "Гойра" у центрі міста вже цієї п'ятниці, 20 вересня, о 12.00!
Думаєте про страховку? Допоможе «ARX» (новини компанії)

Страхова система Євросоюзу справедливо вважається однією з найдосконаліших, ефективних і прогресивних в світі.
Якісні лабораторні аналізи стали ще доступніші в Чернівцях (на правах реклами)

Лабораторія "МедЛаб" рада повідомити, що в Чернівцях для зручності жителів міста відкрито нове відділення для забору біологічного матеріалу, яке знаходиться за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 226.
"Хочемо розвиватися у Чернівцях, щоб люди працювали вдома" (на правах реклами)

Як працюють на одному із найбільших підприємств Буковини ТОВ "Аутомотів Електрік Україна"
Мертве море в Чернівцях: про відкриття Салону «Edom» (на правах реклами)

Одним із закладів, де можна відпочити, відчути енергетику солоної води, вдихати справжній морський запах є Салону клімату Мертвого моря "Edom", відкриття якого відбулося 30 серпня.